,
 • BIST 11064.85
 • Altın 2559.282
 • Dolar 33.0331
 • Euro 35.9507
 • İstanbul 28 °C
 • Ankara 23 °C
 • İzmir 30 °C
 • Antalya 30 °C

Kim Bunlar?

İhsan Pınar

Bir Karga her gün bir kilisenin Çanı üzerine pislermiş. Kilisenin Papazı ne yapsa onu engelleyemez ve her pislemeden sonra çanı temizlermiş. Ve nihayetinde buldukları çözümü uygulamaya koymuş.

        Bir parça Deve etini tuzlar, yanında bir kadeh şarapla beraber Çanın yanına bırakır.

        Karga gece karanlığında Çanın üzerine konar ve pisler. Sonra Deve etinin kokusunu alır ve yemeye başlar. Et tuzlu olduğu için susar ve etin yakınındaki şarabı içer. İçtiği şarabın etkisiyle sarhoş olur ve uyur.

        Sabah avını yakalayan Papaz, kargaya şöyle hitap eder: “ Ey yaramaz karga! Ne yapmak istiyorsun ve hangi dindensin? Eğer Hıristiyan isen Çanın üzerine pislemezdin. Eğer Yahudi isen Deve eti yemezdin. Eğer Müslüman isen şarap içmezdin!”

        Evet, söyleyin bakalım siz kimsiniz ve ne yapmak istiyorsunuz?

        İşgalci ABD ve İsrail’in zulüm ve katliamlarını artırdığı bu günlerde, içimizden birileri ABD ve İsrail tetikçiliği yaparak, değişik maske ve bahaneler arkasında bu halkın inanç ve değerlerine saldırmaktadırlar.

        Face de biri “ İsrail düşmanlığı yapanlar, lütfen benim sayfamdan ayrılsınlar” nezaketinde bulunmuş! Alttaki yorumlara bakıyorsun, o kadar yalan, ,iftira ve çirkef ki lağımlardan çok daha fazla mide bulandırıyor…

        “ İsrail, kendi kavimlerinin tek dostuymuş!” “ Türk, Arap ve Acem Müslümanlar kendilerine zulmetmiş!”…

        1 -Öncelikle bu satılmış gafillerin kendi isimleri ile yazmalarını istiyoruz. Bunlar kim acaba? ABD ve İsrail’in paralı ajanları olmadığı ne malum!

        2 – Behey şaşkın! Eğer gerçekten bu toprakların öz evladıysan, eğer bize zulmedenlerin artığı değilsen! “ Adaleti emreden, bütün zulümleri ve kötülükleri yasaklayan İslam dinine mensup hiç kimse, Müslüman olduğu için zulmetmez. Her kim ki zulmeder ve günah işlerse, en büyük ihaneti ve isyanı Allah ve dinine karşı yapmış olur.

        3 – Ve hiç kimse Müslüman olduğu için zulmetmedi. Bilakis Müslüman olduğu için cezalandırıldı, zulümlere maruz kaldı. Eğer gerçekten Kürt isen! Şeyh Said, Şeyh Mahmut Berzenci, Seyit Abdulkadir, Said-i Nursi’nin… Çocuğu isen, Müslüman olan bu isimler mi zulmetti? Yoksa Müslüman olan bu şahsiyetlere, batının işbirlikçileri tarafından mı zulmedildi? 

        Kürt halkı, sizin gibi batı işbirlikçileri tarafından inkâr edildi; sürgün, asimilasyon ve katliamlara maruz kaldı. Şeyh Said, Dersim, Ağrı, Zilan… Katliamlarını sizin gibi batı ve İsrail hayranları yaptı ve İsrail’i ilk tanıyanlar da onlardı. Güney Kürdistan’da güçlü bulunan Şeyh Mahmut Berzenci hareketini İngilizler ezdi ve Mahabad Kürt Cumhuriyetine ihanet edenler de İngilizler ve SSCB idi.

        Bütün İslam coğrafyasını işgal eden Avrupalı emperyalistler, cetvellerle çizdikleri ülkeleri kendi işbirlikçiler arasında pay ettiler. Ama diline, ırkına bakmadan, kendilerine muhalif bildikleri Müslümanları topluca cezalandırdılar. Türkiye, İran, Irak, Suriye, Arabistan, Mısır, Fas, Tunus, Cezayir, Pakistan, Bangladeş… İşgal ettikleri ve kendi işbirlikçilerini atadıkları bütün ülkelerde böyle oldu. Yani İslam’a ve halkına ihanet eden sizin gibileri desteklediler; ama hangi ırktan olsa da İslam’a ve halkına bağlı Müslümanlara saldırdılar. Ve içlerinde yeterince işbirlikçi bulamadıkları ve liderleri şahsiyetli Âlimler olan Kürt halkını parçalara ayırarak, kendi işbirlikçileri eliyle ezdiler, cezalandırdılar…

        Kardeş Mesut Barzani’ye karşı yapılan de bu oyunun bir parçasıydı. Kendilerine kullanabilecekleri işbirlikçiler arayan emperyalistler hepimize; Tayyip Erdoğan ve Mesut Barzani’ye aynı gözle bakmaktadırlar. Ama öyle şeytanca hileler yapıyorlar ki, dost ve kardeş olmaları gereken Erdoğan ve Barzani’nin arasını bozdular. Ve bence şeytan İsrail’in hileleri neticesi Barzani yalnız bırakıldı ve harcandı…

        AB, ABD, İsrail ve yandaşları hiçbir zaman Şuurlu Müslümanları sevmediler ve sevmeyecekler. Adalet ve İnsanlık adına hiç kimseye yardım etmezler. Ama daima bu halkların içinde sizin gibi kullanabilecekleri işbirlikçi ve ajanlar devşirmeye çalışırlar. Ve bu ülkelerden bu işbirlikçilere her ay para aktarıldığını biliyoruz. Ve sizin gibi işbirlikçiler vasıtasıyla halkın arasına nifak sokuyor, topraklarımızı işgal ediyor ve sömürüyorlar. Bakın bakalım! Zulümlerini Müslümanlara mal ettiğiniz Arap kralları ve batı tarafından desteklenen darbeci Sisi gibiler de sizin gibi ABD ve İsrail işbirlikçileri değiller midir? 

        Zulüm, ne dinden ne de halklardan kaynaklıdır. Bütün zulüm, katliam, fitne ve ırkçılık emperyalist Avrupalılardan ve sizin gibi işbirlikçilerinden kaynaklanmıştır.

        Bugün de böyle değil midir? İslam ve insanlık düşmanları AB, ABD, İsrail ve işbirlikçileri renk ve ırkına bakmadan İslami duyarlılığı olan şuurlu bütün Müslümanlara düşman değiller midir? Dil ve ırkına bakmadan, halkına ve İslam’a karşı çıkan bütün güçleri desteklemiyorlar mı? Arapların başında bulunan Kral ve diktatörler hepsi sizin gibi Müslümanlara karşı ABD ve İsrail’in işbirlikçileri değiller mi?

          Müslümanlar bütün Peygamberlerin varisleri olarak; Kur’an’da ‘mübarek belde’ olarak ismi geçtiğinden; ilk kıblemiz olduğundan; Hz. Muhammed’in İsra ve Miraç Mucizelerinin Kudüs’te geçmesinden; Hz. Ömer ve Selahaddin Eyyubi’nin emaneti olduğundan; Müslümanların toprağı olduğundan; gayri insani olarak Avrupalıların içlerinden kovdukları Yahudileri getirip Müslümanların ortasına yerleştirmelerinden; İşgalci Siyonistlerin doymak bilmez sömürü, işgal ve katliamlarından dolayı Hak ve Adalet adına; bütün insanların inançlarıyla beraber özgür bir şekilde yaşaması için Kudüs ve Filistin topraklarının işgaline ve katliamlara karşı çıkmaktadırlar.

        Kitap ehli Museviler ve Hıristiyanlar da inançları ve kutsalları için siyonistlerin işgal ve katliamlarına karşı çıkmaktadırlar.

        Dünyanın her tarafında vicdan ehli insanlar Siyonist İsrail’in işgal ve katliamlarını lanetlemektedirler.

        Benim bildiğim kadarıyla gerek bölgemizde gerekse Türk solu, geçmişi itibarıyla İsrail’e karşı Filistin’in safında yer almaktaydılar. İlimizden ve batı Anadolu’dan birçok solcu Filistin kamplarında eğitim gördü ve İsrail’e karşı savaştı. Deniz Gezmiş’in bile Filistin kimliği vardı. Daha düne kadar PKK kampları Filistinlilerin kontrolündeki Bekaa Vadisindeydi.  

        Müslüman Kürt halkı da Din, Adalet, İnsanlık adına ve Selahaddin Eyyubi’nin torunları olarak; işgalci, katliamcı, fitneci ABD ve İsrail’e karşı mazlum ve Müslüman Filistin halkının yanında yer almaktadırlar. Zaten Müslüman ve mazlumlardan başkası da beklenemez.

        Bütün insanlık zulüm ve katliamlara karşı haykırırken; zulümlerini Müslümanlara mal ettiğiniz sizin gibi batı işbirlikçileri Kral ve diktatörler ABD ve İsrail safında yer almaktadırlar.

        Peki söyleyin bakalım ey karanlık yüzlü sahtekarlar! Sizler kim adına ve ne için mazlum Filistin halkına karşı işgalci ve insanlık düşmanı ABD ve İsrail’in tetikçiliğini yapmaktasınız?  Sizler kimin adına bu halkın inancına ve kutsallarına yalan ve iftiralarla saldırmaktasınız?

        Yaptığınız, asla ‘ halkçılık’ ve ‘Yurtseverlik’ değil; gafletten de öte, ihanet ve satılmışlıktır…

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55