,
 • BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 19 °C
 • İzmir 28 °C
 • Antalya 26 °C

Meteorolojiden kuvvetli yağış, rüzgar ve çığ riski uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış, rüzgar ve çığ riski uyarısı
Meteoroloji'den yapılan açıklamada; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, birçok bölge ve il çevresinin sağanak yağışlı, yüksek kesimlerde çığ riski bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli ve Muğla çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya'nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, Doğu Anadolu'nun doğusunda mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, zamanla doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya'nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 2°C, 13°C

Çok bulutlu

İSTANBUL 7°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nda kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 3°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi)

KOCAELİ 8°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin (İzmir ve Aydın dışında) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 4°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

DENİZLİ 7°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

İZMİR 9°C, 17°C

Çok bulutlu

MUĞLA 3°C, 15°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Akdeniz'de kuvvetli, Kahramanmaraş'ın doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

ADANA 10°C, 20°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 19°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

HATAY 9°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

K.MARAŞ 9°C, 16°C

Çok bulutlu, il genelinin kuvvetli, doğu ilçelerinin çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

ANKARA 6°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde il geneli, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra doğusu yağmurlu

ESKİŞEHİR 4°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

KONYA 4°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde hafif yağmurlu

SİVAS 4°C, 12°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 3°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 7°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 5°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA 6°C, 15°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 8°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 7°C, 16°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 9°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzey kesimlerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülecek yağışların, Malatya, Elazığ ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli, Malatya'nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ 8°C, 13°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM 2°C, 8°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KARS 0°C, 8°C

Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

MALATYA 3°C, 15°C

Çok bulutlu, il genelinin kuvvetli, güney ilçelerinin çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN 9°C, 14°C

Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, kuzey ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 7°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 7°C, 15°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 10°C, 15°C

Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz’in batısı, Marmara, Ege’de fırtına; Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı 5 ila 7, akşam saatlerinde 6 ila 8; Doğu Karadeniz'de doğu ev kuzeydoğudan, sabah saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı 2,0 m, Batı Karadeniz'in batısı 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege’nin güneyi sabah saatlerine kadar sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8; Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, güneyi güneydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 3,5 m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6; Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Kaynak: HÜR24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bugün hava nasıl olacak?12 Haziran 2024 Çarşamba 01:19
 • Bugün hava nasıl olacak?11 Haziran 2024 Salı 00:38
 • Ülke genelinde hava sıcaklığı 4 ila 12 derece artacak10 Haziran 2024 Pazartesi 16:32
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı10 Haziran 2024 Pazartesi 00:44
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı09 Haziran 2024 Pazar 00:35
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı08 Haziran 2024 Cumartesi 01:07
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı07 Haziran 2024 Cuma 00:20
 • Hububat alım fiyatları açıklandı06 Haziran 2024 Perşembe 22:18
 • Türkiye'nin buğday üretiminde 3. sırada yer alan Urfa'da buğday hasadı yapıldı06 Haziran 2024 Perşembe 20:56
 • Bugün hava nasıl olacak?06 Haziran 2024 Perşembe 00:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 658 98 55