,
 • BIST 10676.65
 • Altın 2423.447
 • Dolar 32.2006
 • Euro 34.9235
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 13 °C
 • İzmir 16 °C
 • Antalya 19 °C

Erdoğan: "Vakit birlik vakti, vakit Türkiye vakti"

Erdoğan: "Vakit birlik vakti, vakit Türkiye vakti"
Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Vakit birlik vakti, vakit Türkiye vakti.' Unutmayın yaparsa yine AK Parti yapar. İnşallah sizlerin desteğiyle irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına, 16 Mart'ta AK Parti İl Kongresi vesilesiyle şehre geldiğini ve bugün de 24 Haziran seçimleri dolayısıyla bir kez daha Erzurumluların huzurunda bulunduğunu söyleyerek başladı.

Önceki gün Ankara'da partisinin aday tanıtım toplantısını yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, oradaki konuşmasını şöyle hatırlattı:

"Biz, millet olarak bu toplantılarla bu topraklarda hep güzel başlangıçlar yaptık. Malazgirt'te Sultan Alparslan ile güzel bir başlangıç yaptık. İznik'te Selçuklu ile güzel bir başlangıç yaptık, Söğüt'te Osmanlı ile güzel bir başlangıç yaptık. Ankara'da Cumhuriyet ile güzel bir başlangıç yaptık. 1950'de çok partili hayata geçerek, güzel bir demokrasi başlangıcı yaptık. 16 yıl önce AK Parti ile demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir başlangıç yaptık. 15 Temmuz'da milletimizle birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma konusunda güzel bir başlangıç yaptık. F-16'larla helikopterlerle tanklarla toplarla milletin üzerine gelenlere milletim 15 Temmuz'da gereğini yaptı. Şimdi 24 Haziran'a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz."

cumhurbaskani-erdogan-110.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandakilere, "24 Haziran'da güçlü Meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te Cumhur İttifakı'nı ve AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? 24 Haziran'da güçlü hükümet için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te Cumhur İttifakı'nı ve AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız?" sorusunu yöneltti.

HDP'YE ALMANYA'DA MİTİNG İZNİ

"Erzurum, buradan öyle bir ses verin ki Anadolu'nun dört bir yanından duyulsun." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Hatta öyle bir ses verin ki, dünyanın dört bir yanında bize dost olan kalpleri ferahlatsın, husumet besleyen yürekleri de titretsin. İşte Avrupa'da PKK terör örgütünün, YPG'nin, PYD'nin ön kuvveti durumunda olan HDP'ye meydanlarda miting yapma müsaadesi veren yönetimler, AK Parti'ye oralarda müsaade etmiyorlar, salonlarda yer vermiyorlar. Niye? 'Ne kadar engellersek o kadar kar' diyorlar. İsteseniz de istemeseniz de Bosna Hersek size yetti. İşte, şimdi de Erzurum'dayız, dadaşlar size yeter.

Şimdi buradan hep beraber seslenelim, 'Vakit birlik vakti, vakit Türkiye vakti.' Unutmayın yaparsa yine AK Parti yapar. İnşallah sizlerin desteğiyle irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Hiç endişeniz olmasın."

"24 HAZİRAN SEÇİMLERİ İÇİN YİNE ERZURUM'DAN YOLA ÇIKALIM İSTEDİK"

Erdoğan, Erzurum'un Anadolu'daki güzel başlangıcın adeta anahtarı ve giriş kapısı olduğunu vurguladı.

Milli mücadele döneminde Erzurum'dan başlayan yolculuğun, düşmanın Ege'de denize dökülmesine kadar kesintisiz sürdüğünü belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Biz de yeni bir başlangıç olarak gördüğümüz 24 Haziran seçimleri için yine Erzurum'dan yola çıkalım istedik. İl kongremize geldiğimizde Erzurum'un Hz. Ömer'den bugüne bizim için ne anlama geldiğini uzun uzun anlatmıştım. Erzurum'dan aldıkları feyzle tüm Anadolu'yu, Balkanları medeniyetimizin güneşiyle aydınlatan ecdadı, buradan bir kez daha rahmetle, hürmetle yad ediyorum."

Erdoğan, devamında, "Erzurum, kurucu şehir olma vasfı sebebiyle pek çok saldırıya hatta işgale de maruz kalmıştır. Evvela bundan 140 ve 190 yıl önce iki kez işgali, bu acıyı yaşayan Erzurum, bir asır önce de Sarıkamış faciasının ardından bir kez daha aynı zulmetle sarsılmıştır. Ama Erzurum, her seferinde yeniden özgürlüğe kavuşmasını bilmiş, yeniden ayağa kalkmıştır." dedi. 

Şehre musallat olan Ermeni çetelerini temizleyen Kazım Karabekir Paşa'nın burada sağladığı huzur ve sükunun hala devam ettiğini dile getiren Erdoğan, bölücü teröristlerin bir ara Erzurum'a musallat olmaya çalıştıklarını ama tutunamadıklarını hatırlattı. 

"Dadaşın olduğu yerde terörist olabilir mi, barınabilir mi?" diye soran Erdoğan'a, Erzurumlular "Hayır" yanıtını verdi. 

Alanı dolduran partililere, "24 Haziran'da 6'da 6 yapmaya hazır mıyız?" sözleriyle seslenen Erdoğan, partililerle beraber, "Durmak yok, yola devam." diye konuştu. 

“ONLAR KAÇIYOR, BİZ KOVALIYORUZ"

Askerle, polisle, güvenlik korucularıyla, teröristlere dağları, ovaları dar ettiklerini belirten Erdoğan, "Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Bestler-Dereler'de biz varız. İnlerine girdik, inlerine. Onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. Çünkü bu milletin huzurunu kaçırdılar. Bu milleti üzdüler." ifadesine yer verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'de şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 475. Kuzey Irak'ta etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 414, yurt içinde etkisiz hale getirilenlerin sayısı 398." bilgisini paylaştı. 

Vatandaşların, "Artık şehidimizin, gazimizin kanı yerde kalmasın" dediğini aktaran Erdoğan, şehidin kanını yerde bırakmayacaklarını söyledi. 

Ülkenin ve milletin esenliği, güvenliği, geleceği için gece gündüz çalışan, canları pahasına bir mücadele ortaya koyan güvenlik güçlerine teşekkür eden Erdoğan,  "Allah onlardan razı olsun. Rabb'im, şehitlerimizi sevgili Peygamberimize komşu kılsın. Rabb'im, bizlere de o makamı nasip etsin." diye dua etti. 

cumhurbaskani-erdogan-111.jpg

"GÜVENLİK KORUCULARININ HEDEF ALINMASI BOŞA DEĞİL"

 İstiklal Marşı'nın "Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda" dizelerini okuyan Erdoğan, "Mesele bu... O makam çok büyük." ifadelerini kullandı. 

Emeklilikte 3600 ek gösterge imkanını polislere, öğretmenlere, hemşirelere, din görevlilerine ve diğer tüm görevlilere sağlayacaklarını hatırlatan Erdoğan, bu müjdenin hayırlı olmasını diledi. 

Güvenlik korucularını unutmadıklarını kaydeden Erdoğan, terör örgütlerinin güvenlik korucularını hedef almasının boşuna olmadığını söyledi.

Alandaki partililerin sloganları üzerine Erdoğan, "Ben, size diğer adaylar gibi palavra mı atayım? Atmam, yapılacak şeyi zaten yaptık, yapıyoruz, yaparız. Biz bugüne kadar hiçbir zaman ne aldatan ne aldanan olduk. Onun için bu tür sloganlarla bizlerden ayak üstü netice almaya çalışmayın." dedi. 

Yeni sistem ve imkanlarla, güvelik korucularının terörle mücadelede daha etkin görevler üstlendiğini anlatan Erdoğan, geçen yıl korucuların tamamını sigortalı hale getirdiklerini, maaşlarını asgari ücretin üstüne çıkardıklarını anımsattı. 

Gerekli şartlara sahip güvenlik korucularının bir kısmının uzman erbaş olarak da değerlendirildiğini belirten Erdoğan, "Şimdi güvenlik korucularımızın ücretlerinde 135 liralık bir iyileştirme daha yapıyoruz. Hayırlı olsun. Amacımız güvenlik korucularımızın tüm dikkatlerini ve zamanlarını teröristlerle mücadeleye ayırmasıdır." değerlendirmesinde bulundu. 

"TÜM BATI DUYSUN"

Yurt içinde ve yurt dışında Türkiye'nin terör örgütleri vasıtasıyla tehdit edildiği dönemi sona erdirmekte kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, "Bunun için her fırsatta Rabiamızı tekrarlıyoruz." dedi. 

Sabah evden çıkarken torununa, "Eymen, Rabia'yı göster bakayım" dediğini anlatan Erdoğan, onun Rabia yaparak, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" dediğini aktardı. 

"MİLLETİM KİME 'YÜRÜ' DİYECEĞİNİ BİLİYOR"

Lafla değil, icraatlarla milletin karşısına çıktıklarının altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Çıkmış bir tanesi diyor ki 'Ben araba maraba üretmem.' Benim için de diyor ki,  '20 yıl geriden takip ediyor.' Ondan sonra da Almanya'da bir otomobil fabrikasını gezmiş. Bak sadece bizim otomotiv ihracatından elde ettiğimiz geliri bir araştırsın baksın. O, bisiklete binmeye devam etsin. Kaç yıl geriden geliyor, belli. O bisiklette de bazen sağa, bazen sola gidiyor. Hayatları böyle bunların, dikili ağaçları yok. Öbürü de kalkmış diyor ki, 'Kanal İstanbul'u yaptırmayacağım', öbürü kalmış, 'Ben şu yatırımı yaptırmayacağım.'  Yahu sizin zaten hayatta, bu ülkede yaptığınız bir şey yok ki. 24 Haziran'da benim aziz milletim kime 'Yürü' diyeceğini biliyor. Bu ülkede kim yatırım yapacak, onu da biliyor. Yatırım yapmadan istihdam olur mu, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak olur mu? Bunlar hangi yüzle milletin karşısına çıkıyorlar. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, enerjide, ulaşımda adımları attık mı, dış politikada güçlü iradeyi ortaya koyduk mu?" diye sorması üzerine kalabalık "Evet" yanıtını verdi. 

Yaptıkları havalimanı ve stadyumları hatırlatan Erdoğan, "Bunlara kalsa olmazdı." ifadesini kullandı. 

cumhurbaskani-erdogan-109.jpg

 

 

Kaynak: HÜR24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55