,
 • BIST 10762.25
 • Altın 2415.411
 • Dolar 32.2063
 • Euro 34.8143
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 13 °C
 • İzmir 21 °C
 • Antalya 25 °C

Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak?
Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, birçok bölge ve il çevresinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile bu akşam saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Muğla ve Mardin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde güney ve doğusunda pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 12°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 13°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 12°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 7°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla yer yer çok bulutlu

DENİZLİ 13°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla yer yer çok bulutlu

İZMİR 15°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 13°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cumartesi) öğleden sonra Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 14°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey çevreleri ve Toroslar mevkii, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 18°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri bu akşam saatleri ile yarın (Cumartesi) öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 13°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri, yarın (Cumartesi) öğleden sonra il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSİN 17°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri bu akşam saatleri ile yarın (Cumartesi) öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kayseri'nin doğusu ve Sivas'ın güney çevrelerinin, yarın (Cumartesi) bölgenin güney ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 10°C, 22°C

Genellikle parçalı, yarın (Cumartesi) yer yer çok bulutlu

ÇANKIRI 9°C, 23°C

Genellikle parçalı, yarın (Cumartesi) yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR 8°C, 22°C

Genellikle parçalı, yarın (Cumartesi) yer yer çok bulutlu

KONYA 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yerel olmak üzere sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 5°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

DÜZCE 10°C, 23°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SİNOP 13°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ZONGULDAK 12°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

AMASYA 8°C, 21°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yerel olmak üzere sağanak yağışlı

SAMSUN 11°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı

TOKAT 10°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yerel olmak üzere sağanak yağışlı

TRABZON 13°C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Malatya çevrelerinin, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Malatya, Tunceli ve Erzincan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

ERZURUM 2°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla çok bulutlu

KARS 0°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 7°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 3°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin batısı ile Mardin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 7°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 10°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 10°C, 24°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 12°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in doğusu sağanak yağışlı, gece ve sabah saatlerinde batısı yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu 6; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra batısı 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Orta Karadeniz yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış ve pus anında orta; sis anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, Orta Ege 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Orta Ege 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’in doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

Kaynak: HÜR24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55