,
 • BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 26 °C
 • İzmir 34 °C
 • Antalya 37 °C

Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak?
Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, birçok bölge ve il çevresinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, (Samsun hariç) Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Niğde ve Karaman çevreleri ile Ankara’nın güney ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Osmaniye ve İskenderun Körfezi ile Bingöl, Bitlis, Şırnak, Hakkâri, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi ve Ege’de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Osmaniye ve İskenderun Körfezi ile Bingöl, Bitlis, Şırnak, Hakkâri, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, dik ve eğimli yamaçlarda kar erimesine bağlı heyelan ve çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara'nın güneyi ile Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekteir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin güneyinde kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 9°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 11°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 9°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 8°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 11°C, 23°C

Az bulutlu

MUĞLA 7°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Osmaniye çevreleri ile İskenderun Körfezinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 13°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 17°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri (Alanya ve Gazipaşa) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İskenderun Körfezinde kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 16°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Karaman ve Niğde çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 7°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra güney ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 6°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ 1°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KONYA 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 4°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 6°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 10°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Samsun hariç bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

AMASYA 6°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

SAMSUN 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT 5°C, 18°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON 10°C, 13°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, kuzey ve doğu kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Bingöl, Bitlis, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

ERZURUM 4°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu

KARS 2°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu

MALATYA 8°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 7°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 9°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 9°C, 19°C

Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 13°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 13°C, 22°C

Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Ege’de fırtına; Batı Karadeniz, Marmara ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 yer yer 6, bugün akşam saatlerinde doğusu 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, bugün akşam batısı 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yarın öğle saatlerinden sonra 2,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra güneyi 6 ila 8; Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra 6 ila 8, gece saatlerinden itibaren güneyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yer yer 3,5 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, gece saatlerinden itibaren doğusu 5 ila 7; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren batısı 4 ila 6 yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Kaynak: HÜR24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bugün hava nasıl olacak?12 Haziran 2024 Çarşamba 01:19
 • Bugün hava nasıl olacak?11 Haziran 2024 Salı 00:38
 • Ülke genelinde hava sıcaklığı 4 ila 12 derece artacak10 Haziran 2024 Pazartesi 16:32
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı10 Haziran 2024 Pazartesi 00:44
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı09 Haziran 2024 Pazar 00:35
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı08 Haziran 2024 Cumartesi 01:07
 • Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı07 Haziran 2024 Cuma 00:20
 • Hububat alım fiyatları açıklandı06 Haziran 2024 Perşembe 22:18
 • Türkiye'nin buğday üretiminde 3. sırada yer alan Urfa'da buğday hasadı yapıldı06 Haziran 2024 Perşembe 20:56
 • Bugün hava nasıl olacak?06 Haziran 2024 Perşembe 00:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 658 98 55