,
 • BIST 2.009,11
 • Altın 778.12071
 • Dolar 13.6209
 • Euro 15.1745
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara -5 °C
 • İzmir 5 °C
 • Antalya 5 °C

Kurt, Kuzuyu Yemeyi Kafasına Koymuşsa!

İhsan Pınar

Görünen o ki Tayyip Erdoğan ve Mesut Barzani’yi yemeyi kafalarına koyan emperyalist çakallar,  çok çetrefilli ve sinsi bir planı devreye sokmuşlardır.

        Emperyalist şeytanların o kadar çirkef, o kadar karanlık ve yanıltıcı oyunları var ki, her hâlükârda karlı çıkıyorlar ve her hamleniz sizin ve mazlum halkın zararına oluyor.

        Günümüzde yaşananlar bana, Irak’ın 1990’da Kuveyt’e saldırısını hatırlatıyor. Önceleri Irak’ın Kuveyt’e saldırısına zemin hazırlayan ABD, daha sonra bunu Irak ve orta doğuyu işgal gerekçesi yaptı ve o günden sonrada bu topraklardan çıkmadı.  

        Daha önce de Rus işgaline karşı yaveri Suudi üzerinden Mücahitlere yardım bahanesiyle Afganistan’a giren ABD, bir daha oradan çıkmadı ve katliamlarına hala devam etmektedir.

        Mısır’da ilk defa halkın desteğiyle seçilen Muhammed Mursi’yi, İslami şahsiyet ve düşüncesinden dolayı askeri darbeyle devirerek onun yerine İsrail’in koruyuculuğunu yapacak katil Sisi’yi getirdi.

        Ölen Suudi kralının yerine geçen yeni kral Selman’ın halkçı ve bağımsızlık yönündeki açıklamalarına karşı ABD, Mısır firavunu Sisi’nin de desteğiyle yerli işbirlikçileri eliyle bir saray darbesi yaptırarak yeni kralın iradesini rehin aldı ve bildiğiniz gibi milyar dolarlar ABD’ye akmaya başladı. 

        Yine yakın zamanda Esed’in diktatörlüğünü gerekçe göstererek işbirlikçilerini Suriye’ye müdahaleye çağırdı. Her gün ekranlarda gösterilen katliamlar, boğaz kesmeler! Üzerinden IŞİD bahanesiyle Suriye’ye müdahale etti. ‘Değerli’ olan askerlerini riske atmadan PYD üzerinden, daha önce IŞİD- DAİŞ eliyle temizlediği geniş bir alan elde ederek dilediği gibi sağlam Üsler kurdu. Ve bence Suriye’de oynadığı oyunu ve planladığı projelerini Güney Kürdistan’la tamamlamak istemektedir. Ancak İnançlı, basiretli, halkçı ve şahsiyetli bir lider olan Mesut Barzani, Amerikan’ın projelerine uygun değil ve batı emperyalizmine karşı diklenen Tayyip Erdoğan’ın yakın dostu ve müttefikidir. 

        Erdoğan ve Barzani’nin petrol ve doğal gaz anlaşmaları yapmalarını; Kürdistan’ın imarının Türk müteahhitlere verilmesi ve paralarının Türkiye Halk Bankasına yatırılmasın ABD hazmedemedi. 17 – 27 Aralık operasyonları… Gezi kalkışması, Rus uçağının düşürülmesi, Rus Konsolosun öldürülmesi, 15 Temmuz askeri darbesiyle karşılık verildi. Ve bu iki lideri devirmek için oyun ve saldırılarına devam ediyorlar.  

        Bağımsızlık, her millet gibi Kürt halkının da en tabii hakkıdır. Ve bu, bir oldu bitiyle değil, demokrasi diye övündüğünüz bir yöntemle halka sorulacaktır. Övündüğünüz demokratik usule, bu saldırılarınız neden? Ey ABD ve işbirlikçileri! Suriye’de kan döken eli silahlı örgütleri desteklersiniz de, mazlum bir halkın gayet demokratik olan referandum kararına neden karşı çıkarsınız?

        ABD ve işbirlikçilerinin karşı durdukları referandum kararına İsrail’in tam destek! Açıklamaları ve Peşmergeler arasında dalgalandırılan Siyonist bayraklar da, oynanan kirli oyunu deşifre etmiyor mu? Siz ABD ve İsrail’in karşıt politikalar izlediğine inanıyor musunuz?

        İran, Irak ve Türkiye kendi iç meselelerinden ve ezberletilmiş kalıplarla karşı çıkmaktadırlar. Komşu ve kardeş dedikleri bir halkın referandum isteğini savaş gerekçesi yapmaktadırlar.

        Kürtler adına mücadele ve siyaset yaptığını iddia eden bazı kesimler, Kürt halkının bağımsızlık yolundaki referandum isteğine herkesten daha çok karşı çıkmaktadırlar.

        Antiemperyalist ve “Ulusların kendi kaderlerini belirleme hakkını” savunduğunu sandığımız, Türk ve Kürt solcuların birçoğu,(ABD’nin kucağına oturur ithamıyla) Mesut Barzani liderliğindeki Kürt halkının bağımsızlık kararına karşı çıkmaktadır. Fakat Suriye’de ABD bayrakları ve komutası altında bölge halkıyla savaşan yoldaşlarına bir şey demezler.  

        Mücadelenin olgunlaştırdığı Mesut Barzani, iç birlikteliğini sağlayamadan mı bu adımı atıyor ve yalnız başına ısrar ediyor? Goran ve diğer muhalif partiler neden karşı çıkıyorlar. Türkmenler, Şii Bağdat yönetiminde daha mı rahattırlar?  

        Şartlar, zamanlama, iç hesaplara, oynanan oyunlara… Tam anlamıyla vakıf değiliz ve bilemeyiz. Ancak emperyalist ve şeytani güçlerin çıkarcı niyetlerinden, iyilere düşmanlığından ve bizi birbirimize düşürme çabalarından hiçbir şüphemiz yoktur.

         Mesut Barzani’yi öyle bir çıkmaza soktular ki, her halükarda onu bitirip GORAN veya PYD’ye alan açmak istemektedirler. Bunlar üzerinden rojavayla birleştirerek Kürdistan petrollerini Ak denize ulaştırarak ABD conilerine teslim edecekler…  

        Tayyip Erdoğan ve en yakın dost ve müttefiki olan Mesut Barzani arasını bozacak; böylece Müslüman kitleleri, Kürtleri, adalet ve kardeşlik yanlılarını, ırkçılık karşıtlarını Tayyip Erdoğan’dan soğutup, onu zayıflatmaya çalışacaklar.

        Irkçılık damarlarını kabartmak, halkları birbirine düşürmek ve Allah korusun; Türkiye veya İran’ın Kürdistan’a saldırısı bütün bölgeyi cehenneme çevirir ve İslam ümmetinin kıyameti olur.

        Erdoğan, Barzani’ye sahip çıkarsa “ dünya düzenini bozuyor, ayrılıkçı ve teröristlere yardım ediyor” suçlamasıyla saldıracaklar.  Kışkırtmaları sonucu Allah korusun, Türkiye mazlum ve kardeş Kürt halkına saldırırsa; bu kez de demokrat ve kurtarıcı rolünde Türkiye’ye saldıracaklar. Erdoğan ve Barzani’ye karşı rojavaya yığılan silahları, siz hala buharlaşan DEAŞ’a karşı kullanılacağını mı sanıyorsunuz?  

        Herkes aklını başına almalı, algı operasyonları, ırkçılık ve peşin hükümlerle hareket etmemelidir.         Irkçılık duygularıyla, kışkırtmalarla, mantıksız iftiralarla, bölücülük kaygılarıyla… Şeytani güçlerin oyununa gelerek; her konuda bizim gibi temel insani haklara sahip olmaları gerek mazlum ve Müslüman Kürt kardeşlerimize düşmanlık ederek, onları emperyalistlerin ve Siyonistlerin safına itmeyelim. Akıl ve vicdanlarımıza danışarak, İnancımız ve insanlık adına, Adalet ve eşitlik gereği, kardeşliğin tesisi ve emperyalistlerin şeytani oyunlarını bozmak için sağduyulu davranalım, kardeş ve komşularımıza yardımcı ve destek olalım. Mazlum ve Müslüman Kürt kardeşlerine yalan ve iftiralarla saldıranlar; bütün Kürtleri bir kalıba sokanlar;  Kürt ve Kürtçeyi kendi ırk ve dillerinden aşağı görenler; kendilerine hak gördüklerini Kürtlere layık görmeyenler; şeytanların oyunlarına gelerek, Allah’ın açık ayetlerine muhalefet ettiklerini ve savaş kışkırtıcılığı yaparak fitne ve katliamlara sebep olacaklarını bilmelidirler.

        Gördüklerimiz, görünmeyen hesapların ve oyunların % 10 bile değil. Dilerim ki, emperyalistlerin oyunlarını boşa çıkaracak Erdoğan ve Barzani birlikteliğinin bizleri hayran bırakacak hesapları olsun.    Daha önce kurulacak bir federasyona; 17- 25 Aralık ve Gezi olaylarıyla karşılık verildi. Birde bakarsınız izin vermedikleri eşit ve onurlu bir birliktelik, onların oyunları ters teperek sağlanır.

       Bütün İnsanlar, Irklar ve Diller Allah’ın Ayetlerindendir. Hiçbir Dil ve Irkın bir diğerinden üstünlüğü yoktur. Diller ve Irklar arasında ayrıcalık yapanlar ve isteyenler Irkçıların ta kendileridirler.

        ULUSÇULUK AYRIRIMINDA DEĞİL, ÜMMET – İNSAN OLMA ŞUURUYLA ADALET İÇİNDE, EŞİT VE ONURLU BİR YAŞAMDA BÜTÜNLEŞMEK DİLEĞİYLE…

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55