• BIST 110.022
 • Altın 366,939
 • Dolar 6,7790
 • Euro 7,6701
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 20 °C
 • İzmir 20 °C
 • Antalya 20 °C

YILBAŞI Kutlamaları Haramdır

Hacı Ahmet Ünlü

ALLAH Subhânehû Ve Teâla yardımının istenmediği her eylem, Eylem olmadığı gibi sahibine hiçbir fayda sağlamaz. Dolayısıyla, Allah ın yardımının istenmediği eylem, eylem değildir; O'nun rızası için yapılmayan eylem de sahibine hiçbir fayda sağlamaz.
Müslüman kardeşim, bizler ALLAH Subhânehû Ve Teâla ve Rasulüne iman etikten sonra yeryüzünün meşgaleleri dinimizi öğrenmemize engel oldu. Dolayısıyla dinimizin hüküm ve emirlerinden bihaber olduğumuzu gören cini ve in'si şeytanlar haramları süslü ve güzel göstererek bizleri günahlara sevk etmeye çalışıyorlar. Bilmelisin ki yılbaşı kutlamaları da bunlardan biridir.

Basiretli Müslüman kardeşim YILBAŞI kutlamaları haramdır.

NEDEN?

ÇÜNKÜ

Yılbaşı kutlaması' denilen şenlikler aslında İsa(as)'ın doğum günü kutlaması demektir ki bu günün kesinliğini kimse bilmemektedir. Bu konuda Hıristiyanlar bile bir ihtilaf içerisindedir. Katolik Hıristiyanlar bir gün, Ortodoks Hıristiyanlar başka bir gün kutlama yapmaktadır. Bunun yanında İsa(as)ın doğum gününü kutlamamız gerektiğini bizlere emreden herhangi bir ayet veya sahih bir hadis bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki bizler dinimizle alakalı her amelimizi dinimizden rahat bir şekilde öğrenebiliyoruz.

Müslüman kardeşim, sen hiç Rasulullah (asv)'ın İsa(as)'ın doğum gününü kutladığını gördün mü?
Ya sahabelerin? Peki ya sahabeye en güzel şekilde tabi olanların? İsa(as)'ın doğum gününü kutladığını gördün mü? Bunların, bırakın İsa (as)'ın doğum gününü kutlamayı herhangi bir Müslüman'ın bile doğum gününü kutlamamışlardır.

Hıristiyanlar bu sözde doğum günü kutlamasından birkaç gün sonra hz.yahya(as)'nın İsa(as)'ı yıkayarak vaftiz ettiğine inandıkları için O günden birkaç gün sonra vaftiz olurlar ve buna da Gıdas bayramı adını verirler.

Yılbaşını kutlayan Müslüman kardeş, şimdi sen de bu kutlamadan birkaç gün sonra vaftiz mi olacaksın?

Basiretli Müslüman kardeşim, sen hiç Hıristiyanların veya Yahudilerin, bizim herhangi bir bayramımız için hazırlık yapıp kutladığını veya bizim herhangi bir ibadetimiz (Namaz, oruç, hac vs.)le meşgul olduğunu gördün mü?
Asla ve Asla göremezsin. Öyleyse sen neden yeryüzünün her tarafında Müslümanları katleden bu canilerin dini merasimlerini şenlik adı altında kutluyorsun? Hiç düşünmez misin?

Dininin emirlerini yerine getirmeye gayret gösteren kardeşim, Bilmelisin ki bu Yahudi ve Hıristiyanlar tarih boyunca Müslümanları dinlerinden uzaklaştırmak için her türlü yolu denemişler, günümüzde bile misyonerlik faaliyetlerini sürdürmektedirler.

İşte yılbaşı dedikleri bu oyunda dinimizi elimizden almak, kendilerine benzetmek ve kendilerine uymamızı sağlamak için dünya çapında uygulanan bir oyundur. Düşünki Rabbimiz ( azze ve celle) şöyle buyurmaktadır

İman edenler Eğer kendilerine kitap verilenler(Yahudi ve Hıristiyanlar)den herhangi bir guruba boyun eğecek(onlara uyacak)olursanız, sizi imanınızdan sonra tekrar küfre döndürürler
(3-Al'i İmran Suresi Ayet 100)
Tarih boyunca bize düşmanlık yapan bu Yahudi ve Hıristiyanlar bugün dostumuz oldu da bizi eğlendirmek için bir gün mü tertip ettiler? Hiç düşündün mü?

Kitap ehli(Yahudi ve Hıristiyan)nden çoğu, hak kendilerine belirdikten sonra dahi, içlerindeki kinlerinden(kıskançlıktan) dolayı sizi, imanınızdan sonra küfre döndürmek isterler.”(2-El Bakara-109)

Dost görünen bu düşmanlardan ALLAH'a sığınırız.

Müslüman asla yılbaşı denen bu kutlamalara katılamaz. Çünkü bu onlara benzemek olur. Peygamberimiz(sav) şöyle buyurur.

Kim bir kavme benzerse O'da onlardandır.
(Ahmed b. Hanbel ibni ömer'den rivayetle)
ALLAH'a ve Ahiret gününe iman eden Müslüman, hala şeytanın göz boyaması olan bu zayıf hilesine uyacak ve uygulayacak mısın?

Şeytan onlara işlerini süslemiş ve onları doğru yoldan alıkoymuştur. Hâlbuki onlar gözü açık kimselerdi.
(29-Ankebut Suresi Ayet 38)

Müslüman kardeşim, kalabalıklarla aldatan şeytanın aldatmalarına kanma. Ve sakn şu cümleler seni yanıltmasın.

Rabbim bizleri bid'atlere (sonradan uydurulup dine sokulan her şey) dalmaktan ve Yahudi ve Hıristiyanlara benzemekten uzak kılsın.

Allahumme âmin.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55