• BIST 101.773
 • Altın 260,238
 • Dolar 5,6727
 • Euro 6,3612
 • İstanbul 30 °C
 • Ankara 26 °C
 • İzmir 33 °C
 • Antalya 35 °C

Türkiye genelinde hava tahminleri

Türkiye genelinde hava tahminleri
Meteoroloji'den yapılan açıklamada; Ülke geneli genelinin parçalı ve çok bulutlu, bazı bölgelerin yağışlı olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Antalya, Ankara, Eskişehir, Bingöl, Muş ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, Batı Akdeniz kıyılarında sağanak, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların; İstanbul, Balıkesir'in kuzey kıyıları, Antalya'nın doğu kesimleri, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars, Ağrı ve Bitlis çevreleri ile Antalya'nın kuzeydoğusundaki yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Ayrıca; bu sabah ilk saatlerden itibaren zirai faaliyetlerin ve seracılığın sürdüğü; İzmir ve Aydın ilinin iç kesimlerinde hafif zirai don, Manisa, Denizli, Isparta ve Burdur illerimizde ise orta kuvvette zirai don olayı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Erzurum, Kars, Ağrı ve Bitlis çevreleri ile Antalya'nın kuzeydoğusundaki yüksek kesimler ile 1500 m ve üzeri rakımlı yerlerde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara (buzlanma, ulaşımda aksamalar ve görüş mesafesinde azalma vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞMUR VE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul, Balıkesir'in kuzey kıyıları, Antalya'nın doğu kesimleri, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 Kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Bu sabah ilk saatlerden itibaren zirai faaliyetlerin ve seracılığın sürdüğü; İzmir ve Aydın ilinin iç kesimlerinde hafif zirai don, Manisa, Denizli, Isparta ve Burdur illerimizde ise orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerden itibaren İstanbul çevreleri ile Balıkesir'in kuzey kıyılarında kuvvetli olmak üzere bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 11°C

Parçalı bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 13°C

Parçalı bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELI °C, 13°C

Parçalı bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAKARYA °C, 11°C

Parçalı bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

IZMIR °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

MANISA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Hatay dışında bölgenin doğusu ile Antalya çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğusunda kuvvetli sağanak, kuzeydoğusundaki 1500 m. rakım ve üzerindeki yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ADANA °C, 20°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 21°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, doğu kesimlerinin yer yer kuvvetli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur, 1500 m. rakım ve üzerinde ise yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HATAY °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA °C, 11°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Akşam saatlerinden itibaren güneyi ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinin yüksekleri, Eskişehir ve Karaman çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

AKSARAY °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

ANKARA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur, kuzey ve batısının yüksekleri yer yer karla karışık yağmurlu

CANKIRI °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKISEHIR °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur, yüksekleri yer yer karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

DÜZCE °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

KARABÜK °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

ZONGULDAK °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in kıyı kesimleri ve Doğu Karadeniz'in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve 1500 m. ve üzeri rakımlı yüksekleri ile yayla kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

GİRESUN °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneyi ile Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların; Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAKKARİ °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KARS °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah ilk saatlerden itibaren Diyarbakır'ın doğu kesimleri, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

DIYARBAKIR °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah ilk saatlerden itibaren doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

SIIRT °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar ve gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz, Ege ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunda güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinden sonra tamamında 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Orta Karadeniz’de 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, ilk saatlerde kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinde Kuzey Ege ile Güney Ege açıklarında 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, Batı Akdeniz'in doğusunda güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden sonra tamamında kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Kaynak: HÜR24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kuvvetli yağış uyarısı15 Temmuz 2019 Pazartesi 09:14
 • 3 il için kuvvetli yağış uyarısı13 Temmuz 2019 Cumartesi 09:18
 • Erdoğan'dan "Ağaç Dikme Bayramı" önerisine destek13 Temmuz 2019 Cumartesi 09:08
 • Kuvvetli yağış uyarısı11 Temmuz 2019 Perşembe 08:59
 • Sağanak yağış uyarısı09 Temmuz 2019 Salı 08:47
 • Kuvvetli yağış uyarısı08 Temmuz 2019 Pazartesi 08:17
 • Kayseri'de alaca sansar ailesi görüntülendi07 Temmuz 2019 Pazar 13:03
 • "Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi"05 Temmuz 2019 Cuma 11:20
 • Bugün hava nasıl olacak?05 Temmuz 2019 Cuma 09:18
 • Bayraktar: Doğal afetler üreticiyi vurdu04 Temmuz 2019 Perşembe 10:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 658 98 55