• BIST 93.616
  • Altın 208,990
  • Dolar 5,3413
  • Euro 6,0898
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 14 °C
  • Antalya 16 °C

TBMM'de yer alacak milletvekilleri belirlendi

TBMM'de yer alacak milletvekilleri belirlendi
Türkiye, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, TBMM'de yer alacak isimler de belirlenmiş oldu.

27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, TBMM'de yer alacak isimler belirlendi.

Türkiye, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, TBMM'de yer alacak isimler de belirlenmiş oldu.

Buna göre; AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekiliyle TBMM'de temsil edilecek.

Oyların tamamının sayılmasının ardından değişiklikler olabilecek.

Partilere göre il il TBMM'ye gidecek milletvekilleri şöyle:

ADANA

AK Parti: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru

CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut

HDP: Tulay Hatımoğulları Oruç, Kemal Peköz

İYİ Parti: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulha

MHP: Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy

ADIYAMAN

AK Parti: Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş

CHP: Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR

AK Parti: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven

CHP: Burcu Köksal

İYİ Parti: Gültekin Uysal

MHP: Mehmet Taytak

AĞRI

AK Parti: Ekrem Çelebi

HDP: Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, Abdullah Koç

AKSARAY

AK Parti: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu

İYİ Parti: Ayhan Erel

MHP: Ramazan Kaşlı

AMASYA

AK Parti: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez

CHP: Mustafa Tuncer

Ankara 1. Bölge

AK Parti: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan

CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer

MHP: Mevlüt Karakaya

İYİ Parti; Koray Aydın, İbrahim Halil Oral

HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

Ankara 2. Bölge

AK Parti: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan Yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız

CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya 

MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay

İYİ Parti: Şenol Bal

Ankara 3. Bölge

AK Parti: Ahmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan

CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil, Servet Ünsal

MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal

İYİ Parti, Durmuş Yılmaz, Ayhan Altıntaş

ANTALYA

AK Parti: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse,Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın Atay Uslu, Kemal Çelik

CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı

HDP: Kemal Bülbül

İYİ Parti: Ferihun Bahşi, Hasan Subaşı, Tuba Vural Çokal

MHP: Abdurrahman Başkan

ARDAHAN:

AK Parti: Orhan Atalay

CHP: Öztürk Yılmaz

ARTVİN

AK Parti: Ertunç Erkan Balta

CHP: Uğur Bayraktutan

AYDIN

AK Parti: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz

CHP: Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül

İYİ Parti: Aydın Adnan Sezgin

MHP: Deniz Depboylu

BALIKESİR

AK Parti: Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir

CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin

İYİ Parti: İsmail Ok

BARTIN

AK Parti: Yılmaz Tunç

CHP: Aysu Bankoğlu

BATMAN

AK Parti: Ziver Özdemir

HDP: Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ruştu Tiryaki

BAYBURT

AK Parti: Fetani Battal

BİLECİK

AK Parti: Selim Yağcı

CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK Parti: Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek

HDP: Erdal Aydemir

BİTLİS

AK Parti: Cemal Taşar, Vahit Kiler

HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU

AK Parti: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü

CHP: Tanju Özcan

BURDUR

AK Parti: Bayram Özçelik, Yasin Uğur

CHP: Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge

AK Parti: Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Fefik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç

CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu

İYİ Parti: İsmail Tatlıoğlu

MHP: İsmet Büyükataman

Bursa 2. Bölge

AK Parti: Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık, Muhammet Mürfit Aydın, Atilla Ödünç

CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan

İYİ Parti: Ahmet Kamil Erozan

MHP: Mustafa Hidayet Vahapoğlu

ÇANAKKALE

AK Parti: Bülent Turan,Jülide İskenderoğlu

CHP: Muharrem Erkek, Özgür Ceylan

ÇANKIRI

AK Parti: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitoğlu

ÇORUM

AK Parti: Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu

CHP: Tufan Köse

DENİZLİ

AK Parti: Cahit Özkan, Şahit Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök

CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar

İYİ Parti: Yasin Öztürk

DİYARBAKIR

AK Parti: Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat

HDP; Aydın Selçuk Mızraklı, Salihe Aydeniz, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları

DÜZCE

AK Parti: Fahri Çakır, Ayşe Keşir

MHP: Ümit Yılmaz

EDİRNE

AK Parti: Fatma Aksal

CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

İYİ Parti: İmren Çakırlar

ELAZIĞ

AK Parti: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ

CHP: Gürsel Erol

ERZİNCAN

AK Parti: Süleyman Karaman, Burhan Çakır

ERZURUM

AK Parti: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir

İYİ Parti: Muhammet Naci Cinisli

MHP: Kamil Aydın

ESKİŞEHİR

AK Parti: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay

CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü,

İYİ Parti: Arslan Kabukcuoğlu, Metin Nurullah Sazak

GAZİANTEP

AK Parti: Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu

CHP: Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan

HDP: Mahmut Toğrul

İYİ Parti: İmam Hüseyin Filiz

MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

GİRESUN

AK Parti: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk

CHP: Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE

AK Parti: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

HAKKARİ

HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK Parti: Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi

CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal, İsmet Tokdemir

HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu,

MHP: Lütfi Kaşıkçı, İbrahim Gül

IĞDIR

HDP: Habip Eksik

MHP: Yaşar Karadağ

ISPARTA

AK Parti: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz

İYİ Parti: Aylin Cesur

İstanbul 1. Bölge

AK Parti: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan,Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun

CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce, HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu

MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter

İYİ Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu

İstanbul 2. Bölge

AK Parti: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat

CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker

HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya

MHP: Celal Adan, Cemal Çetin

İYİ Parti: Ümit Özdağ, Fatih Mehmet Şeker

İstanbul 3. Bölge

AK Parti: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam

HDP: Zeynel Özen, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm

MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, İyi Parti, Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

İzmir 1. Bölge

AK Parti: Binali Yıldırım, Mahmut Atillah Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle

CHP: Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu,Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan

HDP: Serpil Kemalbay Pekgözegü

İYİ Parti: Dursun Müsavat Dervişoğlu

MHP: Hasan Kalyoncu

İzmir 2. Bölge

AK Parti: Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar

CHP: Kemal Kılıçdaroğlu,Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter

HDP: Murat Çepni

İYİ Parti: Altun Çıray

MHP: Tamer Osmanağaoğlu

KAHRAMANMARAŞ

AK Parti: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal

İYİ Parti: Faruk Atlı

MHP: Sefer Aycan

KARABÜK

AK Parti: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş

CHP: Hüseyin Avni Aksoy

KARAMAN

AK Parti: Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser

CHP: İsmail Atakan Ünver

KARS

AK Parti: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç

HDP: Ayhan Bilgen

KASTAMONU

AK Parti: Hakkı Köylü, Metin Çelik

CHP: Hasan Baltacı

KAYSERİ

AK Parti: Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis

CHP: Çetin Arık

İYİ Parti: Dursun Ataş

MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

KIRIKKALE

AK Parti: Ramazan Can

CHP: Ahmet Önal

MHP: Halil Öztürk

KIKRLARELİ

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğu

AKP: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR

AK Parti Mustafa Kendirli

CHP: Metin İlhan

KİLİS

AK Parti: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

KOCAELİ

AK Parti: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehme Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Emine Zeybek

CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP: Saffet Sancaklı

İYİ Parti: Lütfü Türkkan

HDP: Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA

AK Parti: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Haci Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Adullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez

CHP: Abdullatif Şener, Abdulkadir Karaduman

MHP: Mustafa Kalaycı, Esin Kara

İYİ Parti: Farettin Yokuş

KÜTAHYA

AK Parti: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler

CHP: Ali Fazıl Kasap

MHP: Ahmet Erbaş

MALATYA

AK Parti: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı

CHP: Veli Ağbaba

MHP: Mehmet Celal Fendooğlu

MANİSA

AK Parti: Murat Baytur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Özkan

CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekirevirgen

İYİ Parti: Tamer Akkal

MHP: Erkan Akçay

MARDİN

HDP: Mithat Sancar, Pero Dundar, Tuma Çelik, Ebrü Günay

AK Parti: Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya

MERSİN

AK Parti: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan

CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır

HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan

İYİ Parti: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı

MHP: Olcay Kılavuz, Baki Şimşek

MUĞLA

CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin

AK Parti: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan

İYİ Parti: Metin Ergun

MUŞ

HDP: Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık

AK Parti: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR

AK Parti: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe

CHP: Faruk Sarıaslan

NİĞDE

AK Parti: Yavuz Ergun, Selim Gültekin

CHP: Ömer Fethi Gürer

ORDU

AK Parti: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu

CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

MHP: Cemal Enginyurt

OSMANİYE

AK Parti: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya

MHP: Devlet Bahçeli

CHP: Baha Ünlü

RİZE

AK Parti Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammed Avcı

SAKARYA

AK Parti: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek

CHP: Engin Özkoç

İYİ Parti: Ümit Dikbayır

SAMSUN

AK Parti: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı

CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu

MHP: Erhan Usta

İYİ Parti: Bedri Yaşar

SİİRT

AK Parti: Osman Ören

HDP: Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş

SİNOP

AK Parti: Nazım Maviş

CHP: Barış Karadeniz

SİVAS

AK Parti: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci

CHP: Ulaş Karasu

MHP: Ahmet Özyürek

ŞANLIURFA

AK Parti: Ahmet Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil, Özşavlı, Ahmet Akay

HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin

MHP: İbrahim Özyavuz

CHP: Aziz Aydınlık

ŞIRNAK

HDP: Hasan Özgüneş, Nuran İmir, Hüseyin Kaçmaz

AK Parti: Rizgin Birlik

TEKİRDAĞ

AK Parti: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül

CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer

İYİ Parti: Enez Kaplan

TOKAT

AK Parti: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin

CHP: Kadim Durmaz

MHP: Yücel Bulut

TRABZON

AK Parti: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora

CHP: Ahmet Kaya

İYİ Parti: Hüseyin Örs

TUNCELİ

CHP: Polat Şaroğlu

HDP: Alican Önlü

UŞAK

AK Parti: Mehmet Altay, İsmail Güneş

CHP: Özkan Yalım

VAN

AK Parti: Osman Nuri Gülaçar, İrfan kartal, Abdulahat Arvas

HDP: Sezail Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan, Tayip Temel

YALOVA

AK Parti: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol

CHP: Özcan Özel

YOZGAT

AK Parti: Bekir Bozdağ Yusuf Başer

MHP: İbrahim Ethem Sadef

CHP:Ali Keven

ZONGULDAK

AK Parti: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar (İLKHA)

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55