,
 • BIST 4.930,18
 • Altın 1134.684
 • Dolar 18.8257
 • Euro 20.2175
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara -3 °C
 • İzmir 1 °C
 • Antalya 6 °C

Şeytansın Amerika!

İhsan Pınar

        “Büyük şeytansın” Amerika…

        Dünyanın bütün bölgelerinde çıkan fitne, savaş, işgal ve katliamlarda senin parmağın var. Afganistan, Pakistan, Somali, Sudan, Libya, Irak’ta halkları birbirine düşürdün, milyonlarca Müslümanı katlettin. Bu 6 yıllık savaşta ölüm ve göçlerle nüfusunun yarısını kaybetmiş Suriye’de, bölge ülkeleri kanı durdurmaya çabalarken, sen katliamlarına devam ederek barış sürecini bozmaya çalışıyorsun.

        En son –İnşallah son olur- Halep’in batısındaki Cina köyündeki bir Camide yatsı namazı kılmakta olan cemaatin üzerine yağdırdığı bombalarla, ilk belirlemelere göre en az 42 Müslüman şehit oldu. Yaralı kurtulanların ifadesine göre, bombalama sonucu camiden yaralı olarak kaçanların üzerine de uçaklarca bombalar yağdırılmaya devam ediyordu.

        Ve büyük şeytan hiç utanmadan “El Kaide liderlerinin toplantısını bombaladık” diyor. Oysa Esed’i devirmek bahanesiyle girdiği Suriye’de şimdiye kadar hep Esed muhaliflerini, sivil halkı; cami, okul ve evleri bombalayarak büyük katliamlar yaptı. Tek bir sefer yanlışlıkla zalim Esed güçlerini bombaladığından dolayı da özür diledi. Ama rejim muhaliflerini ve sivil Müslüman halkı savaş uçaklarıyla acımazsızca katletmeye ara vermeden devam ediyor.

        ABD’nin kurucuları her ne kadar Avrupa’nın korsanları ve insan tacirleriyse de akıl babaları, geçen asırda tahtını Amerika’ya devretmiş olan İngilizlerdir. Avrupa korsanları tarafından katledilerek toprakları gasp edilen Kızılderili atasözünde “ Eğer bir suda iki balığın kavga ettiğini görürseniz, bilin ki biraz önce oradan bir İngiliz geçmiştir.” Demektedir.

        Evet, dünyanın her tarafındaki fitnelerde bu canilerin parmağı vardır. Bir asır önce işgale ettikten sonra, başa getirdikleri sistem ve işbirlikçileri vasıtasıyla Müslüman halkı değiştirmeye ve dönüştürmeye çalıştılar. İlk başlarda kurdukları düzen ve işbaşına getirdikleri işbirlikçileriyle halkı değiştirmeye ve cezalandırmaya çalıştılar. Ancak kazara işbaşına getirilen halkçı liderleri askeri darbelerle ve suikastlarla devirdiler. Şimdi de bağımsızlık yolunda ilerleyen liderleri, kurdukları örgüt, parti, medya, karalamalarla saf dışı etmeye çalışıyorlar.

        Büyük şeytansın Amerika. İşbaşına getirdikleri kendi adamlarına yaptıkları zulümleri, İslam ve Müslümanlara mal ederek, gençleri İslam’dan soğutarak, batıl ideoloji ve sorumsuz, bencil bir yaşama yönlendirdiler.  Türkiye’nin tek parti dönemi ve sonrası, İran, Arabistan, Irak, Suriye, Mısır, Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Lübnan, Ürdün, Pakistan, Afganistan, Sudan… Kurdukları rejimlerin en fazla ezileni ve mağduru Müslümanlar olduğu halde, yeni yetişen gençlik bütün bu zulümleri ve haksızlıkları İslam ve Müslümanlardan biliyor ve öyle gösterme ihanetine ortak oluyor. Tıpkı bugün Mısır’da olduğu gibi: Halkın oylarıyla iktidara gelen Müslüman kardeşlere karşı, ABD ve Avrupa emperyalistlerinin desteğiyle işbirlikçileri P- Sisi askeri darbe yaparak, büyük katliamlar ve tutuklamalara girişti. Darbenin mağduru Müslüman halk olduğu halde, tarih boyumca bu satılmış işbirlikçi ve zalimlerin zulümleri, çirkef iftira ve kampanyalarla Müslümanlara mal edilmeye çalışıldı.   

        Büyük şeytansın Amerika. Sana karşı birleşmeleri gereken mazlum halkların aralarındaki ihtilafları tahrik ederek, onları birbirine düşürdün. Halklar kendi arlarında anlamsız bir savaş verirken;  onları sömürdün, iktidarını sağlamlaştırdın, silahlarını iki tarafa da satarak zenginliğine zenginlik kattın.  

        Büyük şeytansın Amerika. Asırlardır bir arada yaşayan halkları birbirine düşman ettin. Kıblelerini kendine yönelttiğin: Türkü, Arap- Acem - Kürt’e; Arap’ı, Türk- Kürt- Acem’e; Acem’i; Türk- Kürt – Arap’a; Kürt’ü; Türk- Arap ve Acem’e düşman ettin.

        1980’lerden beri üzerinde uğraştığın mezhep çatışmalarında semere almaya başladın.  

        Sebep olduğun fitne ve katliamlarla mağdur ettiğin insanları kendine mecbur ve minnettar bıraktın.

        Şeytansın Amerika. Ilımlı İslam maskesiyle örgütlediğin güçlerle Müslümanlar arasında büyük tahribatlar yaptın. Bu maskeyle çok rahat örgütlenebildin ve diğer ülkeler de dâhil olmak üzere her tarafa rahatlıkla sızabildin.

        “IŞİD”  üzerinden pompaladığın şiddet, aşırılık ve güvensizlikle İslam coğrafyasına onlarca atom bombasından daha çok zarar verdin.

        Büyük şeytansın Amerika. IŞİD – DAEŞ üzerinden istediğini kötülüyor, istediğini temizliyor ve kahraman gösteriyorsun…  

        Şeytansın Amerika. Sana “Büyük Şeytan” diyen liderin ülkesi İran’ı, şeytani oyunlarınla Suriye’de kendi emellerin doğrultusunda zalimlerin safına ittin.

        Ambargo uyguladığın İran’a sahip çıkan lider R. T. Erdoğan olduğu halde, Erdoğan ve İran’ı ayırmaya ve neredeyse karşı karşıya getirmeyi başaracaksın.

        Büyük şeytansın Amerika. R. T. Erdoğan’ı “BOP Eş Başkanı” olmakla suçlayanları, bugün tetikçi olarak Erdoğan’a karşı kullanmaktasın.

        Büyük şeytansın Amerika. Bir asırdır varlıklarını, senin karşıtlığın üzerine idame ettiren; “KAHROLSUN ABD, ABD DEFOL…” sloganları altında, muhaliflerini ABD işbirlikçisi olarak suçlayan bazı Stalinist solcuları bugün Suriye’de ABD bayrakları ve komutası altında, bölge halkına karşı savaştırdığın için büyük şeytansın Amerika.

       Daha dünü kadar “ KAHROLSUN ABD, BIMRE XWİNMIJİ U KOLEDARİ” sloganları atan bazı militarist solculara “ BİJİ ABD” sloganı attırdığın için büyük şeytansın Amerika…    

        DOSTU DÜŞMAN, DÜŞMANI DOST gösterme hilesini başararak, mahkûmu celladına âşık ettiğin için Büyük Şeytansın Amerika…

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55