,
 • BIST 4.874,34
 • Altın 1051.207
 • Dolar 18.6231
 • Euro 19.3907
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 3 °C
 • İzmir 8 °C
 • Antalya 14 °C

Ortada kuyu var yandan geç!

Veysi DEMİR

Çocukken oynanan bu oyun maalesef ümmet olarak üzerimize oynanan planları özetliyor.

Bu söz;  “Her hangi bir konunun özüne ilişmenin sıkıntı yaratacağı durumlarda laf kalabalığı yaparak, asıl konuya değinmeden konudan söz eder görünmek” anlamında kullanılır.

İslam düşmanları; Küresel emperyalizm ve dünya siyonizminin İslam dünyası ve Müslümanlar üzerindeki planlı, programlı şeytani projeler ve kumpaslarına karşı uyanık olmamız gerekir.

Şimdi balkıyoruz ki; İslam düşmanı egemen güçler başımıza öyle plan ve oyunlar kuruyorlar ki, çoğunlukla bu kumpas ve hilelerin farkına bile varmıyoruz. Bizleri devamlı “tali” ve bize ait olmayan suni gündemlerle meşgul ederek, asli meselelerimize odaklanmamızı engellemeye çalışıyorlar ve bunda da başarılı oluyorlar. Ele geçirdikleri basın ve medya kuruluşları, iş dünyası, siyaset ve spordaki “etki ajanları” ile sürekli bizleri asli vazifemizden uzaklaştırma ve malayani işlerle meşgul etme yoluna gidiyorlar. Böylece bizler en başta ALLAH’a karşı olan sorumluluklarımızı, dünyadaki kulluk ve halifelik görevini göz ardı ediyoruz. Aynı şekilde egemen güçler, yaptıkları zulüm ve zorbalıkları kör ve sağır kalalım, ümmetin içinde bulunduğu vahim tabloyu görmeyelim diye, enerjimizi başka yöne kanalize etme yoluna gidiyorlar. Bizlerde farkında olmadan; ya birbirimizle uğraşıyoruz, ya da bize ne dünyada, ne de ahirette fayda getirecek, içi boş meselelerde vaktimizi ve enerjimizi harcıyoruz.

TV ve basın yoluyla bizlere dayatılan gündemlere baktığımızda utanıyoruz. Ümmet her tarafta kan ağlarken bizleri nelerle meşgul ediyorlar. Kitleleri nelerle uyutuyorlar da farkına bile varmıyoruz. Yemen’de, Arakan’da, Suriye’de ve farklı coğrafyalarda yaşanan kıyımlar, zulümler ve işgaller gündem olmasın, İslam ümmeti ve halklar uyanmasın diye kurulan tuzaklara ve planlara dikkat etmeliyiz. 

İslam düşmanları bizimle bir taraftan maddi ve fiili savaşla ortadan kaldırmaya uğraşırken, öbür taraftan da binamızın altını yozlaşma, ifsad çalışmaları ve kara propaganda faaliyetleri ile oymaya devam ediyorlar.

Müslümanları asli vazifeleri olan kulluk, adalet ve İlay-ı Kelimetullatullah sancağını yeryüzüne hakim kılma davasından uzaklaştırmak için İslam düşmanları farklı tuzak ve kara propagandalarla bizleri meşgul edip kulluktan ve davamızdan geri bırakmak istiyorlar.

Emperyalist egemen güçler istiyorlar ki; sürekli olarak onların belirlediği gündemle meşgul olalım da, uyumaya devam edelim. Bizler de bu oyuna düşüp bizlere dayatılan gündemlerin esiri olarak takılıp kalıyoruz. Oysa bizim asli gündemimiz suni gündemlerden kurtularak; ALLAH’ın ve aziz İslam dininin bizlere belirlediği gündemi takip etmemiz ve şeytan ile dostlarının plan ve hilelerini bozmamız gerekir. Aksi halde nesillerimizi İslam’dan uzaklaşarak, zihnen kendilerine köle yapmaya, ülkelerimizi içten işgal etmeye devam edecekler. Uyanmaz isek, bu işgal TV, basın, sosyal medya, dizi, vb. kitleleri uyutan “beşiklerle” uyutarak kendilerine kurşun asker yapmaya devam edecekler.

Bütün bu oyun, hile ve planlar karşısında bizlere düşen ALLAH’ın bizlere gösterdiği yolda harfiyen yürümektir. O zaman şeytan ve yarenlerinin hile ve tuzakları başlarına dolanacaktır. Yeter ki bizler İslam’a dört elle sarılalım, emir ve ikazlara uyalım. O zaman şeytan ve dostlarının hile ve tuzaklarının aslında ne kadar zayıf olduğunu göreceğiz.

Selam ve dua ile…

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55