• BIST 110.932
 • Altın 175,003
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 14 °C
 • Antalya 15 °C

Oda TV'nin İmam Hatip Okulları hazımsızlığı

Oda TV'nin İmam Hatip Okulları hazımsızlığı
15 Temmuz'da FETÖ'cülerin darbe girişiminden sonra gıkı bile çıkmayan kemalist sol Oda TV'nin 'Askeri okullar değil imam hatipler kapatılmalı' başlıklı haberi İslam'a olan kinlerini bir kez daha dışa vurarak kirli yüzlerini ifşa ettiler.

Halk, 15 Temmuz'da darbecilerin karşısında İmanlı ve dik duruşuyla cuntacıları geri püskürtmeyi başardılar. Sol kemalist haber sitesi Oda Tv, darbeyi “Kemal’in Ordusu” engellemiştir demesi sadece gülünç olarak nitelendirilir. O gece canlarını mallarını bir kenara bırakıp adeta tanklara,toplara,tüfeklere kendilerini siper edip büyük bir mücadeleyle püskürten kahraman halktı, tam aksine kemalistler darbenin gerçekleşmesinin sevinci içerisindeydiler.

Özetle söylemek gerekirse, "Askeri okullar değil imam hatipler kapatılmalı" başlığıyla haber yapan Oda Tv kinlerini bir kez daha dışa vurdular.

İmam Hatip Okullarının olmasından korkan ve rahatsız olan Oda Tv şu ifadeleri kullandı; "Gelecekte benzer kalkışmaları engellemek,Harp Okulları’nı tartışmaktan ve Askeri Liseleri (Deniz Lisesi, Kuleli, Bursa Işıklar ve Maltepe Askeri Liseleri) kapatmaktan değil; çağdaş düşünmeyi gerçekleştirecek, bilim egemen kafalı ve eleştirel akla sahip nesiller yetiştirecek akılcı, bilimsel ve laik eğitimin önünü açmaktan, ihtiyaç fazlası İmam Hatip Okulları’nı kapatmaktan geçer!"

ODA TV'NİN "ASKERİ OKULLAR DEĞİL İMAM HATİPLER KAPATILMALI" BAŞLIKLI HABERİN TAM METNİ

"Gazetelerde;“Hükümet, 15 Temmuz Darbe girişimin ardından askeri okulları kapamak için düğmeye bastı” haberini okuyunca, gözlerime inanamadım. Sanırsınız ki, darbe girişiminin müsebbibi askeri okullardır! Askeri okulları kapatma niyetinin yanlış olduğu kadar; gerçek sorumluluğu örtme, halkın gözünden kaçırma ve günah keçisi bulma operasyonu olduğundan asla şüphem bile yoktur.

Öncelikle; toplumsal mühendislik ve iktidarın gemi azıya almış gücü ile örtülmeye çalışılan bazı gerçeklerin altını kalın çizgilerle çizelim: Darbe girişimi, gerçekte bir dinci kalkışmasıdır. Dinci kalkışma;Cumhuriyetimizin kurucusu ve Aydınlanma Devrimlerinin önderi Atatürk’ü“deccal” olarak gören “Siyasal İslamcıların” işidir. Bu kalkışma; küçük yaşta akıllarıCemaatin lideri ve tarikat şeyhi tarafından ipotek altına alınmış ve askeri okullara sokulmuş ama tasfiye edilmeleri engellenmiş kanserli hücrelerin işidir.

ARKASINDA EMPERYALİZM VAR!

Darbe; 17 yıldır Amerika’da “Hicrette” yaşayan, Humeyni gibi dönmeyi ve halife olmayı bekleyen, bunun için yanıp tutuşan, müritleri tarafındanmehdi olarak görülen bir meczubun işidir. Tabii ki bu girişimin arkasında, emperyalizmin ülkemiz ve bölgemize ait planlarının realizasyonuna yönelik gücü ve desteği vardır.

Cemaatin kalkışma yapacak güce gelmesinde en büyük vebal; 14 yıldır iktidarda bulunan,“Ne istediniz de vermedik?” yaklaşımı içinde olanAKPİktidarlarınındır.Cemaatin,başta Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) olmak üzere; devletin içindeki yapılanması ve yuvalanması,AKP’nin iktidara gelişi ile birlikte geometrik dizi şeklinde artmıştır. Ergenekon ve Balyoz gibi gayri hukuki kumpas operasyonları ile TSK’ya karşı yapılan itibarsızlaştırma saldırılarının arkasında, hep AKP İktidarları olmuştur.

ALDATILDIK VE KANDIRILDIK!

AKP İktidarlarının en tepesinde bulunmuş ve hala bulunmaya devam eden yetkili ağızları;“Aldatıldık ve kandırıldık” diyorlar. Hukukçular daha iyi bilir ama, bana sorarsanız böyle demek sorumluluktan kurtarmaz. Eğer kurtarıyorsa, yargılanmaları sırasında darbeciler de; “Fethullah Gülen bizi aldattı ve kandırdı” der ve kurtulurlar.

Pensilvanya’ya gidip el etek öpenler, şefaat dilenenler, Orta Asya, Kuzey Irak ve Afrika gibi yerlerde yapmak istedikleri ticari girişimler için destek isteyenler, siyasi ikbal için yardım alanlar ve para yardımı yapanlar darbecilerin yargılanması sırasında yardım ve yataklıktan sorgulanmayacaklar mı?

Biz de Pensilvanya’ya gittik ama; eylem koymaya, hesap sormaya, ülkemiz, bölgemiz ve dünya barışı için ne kadar büyük tehdit olduğunu anlatmaya ve darbeci olduklarını söylemeye! Niçin bize kulak asmadınız zamanında? Hatta;Cemaatin düşmanlığını kazandık ve bize saldırıp hedef gösterdiler, niçin bizi korumadınız?

KALKIŞMANIN İKLİMİNİ KİM YARATTI?

Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” sözleri tarihsel tecrübenin ürünüdür. Osmanlı’nın enkaz ve yarı sömürge haline gelişinin esas nedeni;Ortaçağ düşüncesinden akılcı ve bilimsel düşünceye geçememiş olmaktır!

Atatürk önderliğinde yapılan Aydınlanma Devrimleri; toplumu çağdaşlaştırmak ve akılcı ve bilimsel düşünce sistemine geçirmek için yapılmıştır. Ama 14 yıllık AKPİktidarlarıdöneminde bu kazanımlar, başta demokrasinin olmaz ise olmazı laiklik olmak üzere, bir bir aşındırılmıştır. İşte bu iklim, 15 Temmuz’da yapılan “Siyasal İslamcı”kalkışmaya zeminhazırlamıştır.

NE YAPMAK LAZIM?

Bu kalkışma girişimini yapanların üzerlerindeki üniformalar ve ellerindeki modern silahlar sizi yanıltmasın. Esasında; bunların kafa yapısı ve zihniyetinin,Kubilay’ın kafasını kesenlerden farkı yoktur. Kalkışmaya yönelik emirleri asker olan amirlerinden değil, imamın ordusundaki hiyerarşik yapıdan almışlardır. Özetle söylemek gerekirse; 15 Temmuz’daki dinci kalkışmayı “İmamın Ordusu” planlamış ve yapmış,“Kemal’in Ordusu” engellemiştir.

Gelecekte benzer kalkışmaları engellemek,Harp Okulları’nı tartışmaktan ve Askeri Liseleri (Deniz Lisesi, Kuleli, Bursa Işıklar ve Maltepe Askeri Liseleri) kapatmaktan değil; çağdaş düşünmeyi gerçekleştirecek, bilim egemen kafalı ve eleştirel akla sahip nesiller yetiştirecek akılcı, bilimsel ve laik eğitimin önünü açmaktan, ihtiyaç fazlası İmam Hatip Okulları’nı kapatmaktan geçer!"

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55