,
 • BIST 5.133,94
 • Altın 1167.875
 • Dolar 18.812
 • Euro 20.4683
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 8 °C
 • İzmir 14 °C
 • Antalya 17 °C

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı
Meteoroloji'den yapılan açıklamada; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, birçok bölge ve il çevresinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz (Adana dışında), Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Karaman, Sivas, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güney Ege kıyıları ile Antalya, Mardin ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kıyı Ege ile iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara'da kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kıyı Ege ile Antalya, Mardin ve Şırnak çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

İSTANBUL 11°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

DENİZLİ 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Adana dışında) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Hatay ve Osmaniye çevrelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 14°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 14°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Karaman ve Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA 3°C, 14°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BOLU 1°C, 11°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE 6°C, 17°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU -1°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

SİNOP 12°C, 16°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

AMASYA 4°C, 15°C

Parçalı bulutlu

ARTVİN 6°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 9°C, 16°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 10°C, 17°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı görülmesi bekleniyor.

ELAZIĞ 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sağanak yağışlı

ERZURUM -3°C, 8°C

Parçalı bulutlu

KARS -6°C, 7°C

Parçalı bulutlu

VAN 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (salı) öğle saatlerinden sonra Mardin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 4°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sağanak yağışlı

GAZİANTEP 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

SİİRT 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz'de fırtına; Orta Karadeniz ile Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu doğudan 7; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Orta Karadeniz'de yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde yer yer 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi yer yer kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, kuzeyi 7; Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerine kadar güneyi güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf..

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı kuvvetli olmak üzere Orta ve Batı Akdeniz gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8, Antalya Körfez'de kuzeybatıdan 4 ila 6; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,5 m; Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi, pus anında orta.

Kaynak: HÜR24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55