• BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 10 °C
 • İzmir 16 °C
 • Antalya 17 °C

Meteoroloji uyardı, sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji uyardı, sağanak yağış bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışların; Manisa, Balıkesir, Çanakkale'nin güney ilçeleri ve Isparta'nın güney ilçeleri, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari çevreleri ve Mersin'in batı çevrelerinde kuvvetlİ, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Kaş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :yurdun doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Manisa, Balıkesir, Çanakkale'nin güney ilçeleri ve Isparta'nın güney ilçeleri, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari çevreleri ve Mersin'in batı çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) , İzmir, Aydın, Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Kaş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75mm) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: bu gece saatlerinden sonra batı kesimlerden başlayarak yarın (Cuma) Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde rüzgarın güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (30-60 km/saat yer yer 70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Çok bulutlu, bugün güneydoğu kesimleri ile gece saatlerinden itibaren batı kesimlerinden başlayarak yarın (Cuma) zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra Çanakkale'nin güney ilçeleri ile Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinden itibaren bölge genelinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BURSA Çok bulutlu, yarın (Cuma) aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın gece saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. 10 19
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 10 17
ISTANBUL Çok bulutlu, yarın (Cuma) aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 10 15
SAKARYA Çok bulutlu, yarın (Cuma) aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 9 17

EGE
Çok bulutlu, Muğla çevreleri ile gece saatlerinde kıyı kesimlerinden başlayarak, yarın (Cuma) zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesimleri ile Manisa çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR Çok bulutlu, öğle saatleri ile yarın (Cuma) aralıklı sağanak yağışlı 4 12
AYDIN Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11 18
DENIZLI Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9 15
IZMIR Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13 18

AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta'nın güney ilçeleri ve Mersin'in batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Kaş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

ADANA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10 20
ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren doğusu ile Kaş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 11 19
HATAY Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11 18
OSMANİYE Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11 20

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat), güneyinde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKSARAY Çok bulutlu, yarın (Cuma) aralıklı sağanak yağışlı 6 14
ANKARA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 6 11
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sağanak yağışlı 4 14
SIVAS Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 5 15

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 3 14
KARABUK Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 5 16
SİNOP Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 7 16
ZONGULDAK Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 7 14

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden ititbaren Bayburt çevreleri, yarın öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ARTVIN Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 10 20
BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 4 11
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 10 21
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 10 19

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

AGRI Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve karlakarışık yağmurlu -4 3
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 5 14
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 0 9
TUNCELİ Parçalı zamanla çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 6 17
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 5 16
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 5 16
MARDIN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10 13

Kaynak: Hür24 Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55