• BIST 108.869
  • Altın 271,535
  • Dolar 5,7701
  • Euro 6,3816
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 13 °C
  • Antalya 11 °C

İstanbul'un ilçelerinde hangi parti kazandı?

İstanbul'un ilçelerinde hangi parti kazandı?
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlar geldi. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre 39 ilçeye sahip İstanbul'da AK Parti 24, CHP 14 ve MHP bir ilçede seçimi önde tamamladı.

Anadolu Ajansı'nın verilerine göre 39 ilçeye sahip İstanbul'da AK Parti 24, CHP 14 ve MHP bir ilçede seçimi önde tamamladı.

31 Mart yerel seçimleri yapıldı. Resmi olmayan sonuçlar geldi. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre 39 ilçeye sahip İstanbul'da AK Parti 24, CHP 14 ve MHP bir ilçede seçimi önde tamamladı.

İşte İstanbul'un ilçelerinin belediye başkanları ve bağlı oldukları partiler;

Adalar: Erdem Gül - CHP - Millet İttifakı

Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı - AK Parti - Cumhur İttifakı

Ataşehir: Battal İlgezdi - CHP - Millet İttifakı

Avcılar: Turan Hançerli - CHP - Millet İttifakı

Bağcılar: Lokman Çağırıcı - AK Parti - Cumhur İttifakı

Bahçelievler: Hakan Bahadır - AK Parti - Cumhur İttifakı

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu - CHP

Başakşehir: Yasin Kartoğlu - AK Parti - Cumhur İttifakı

Bayrampaşa: Atilla Aydıner - AK Parti - Cumhur İttifakı

Beşiktaş: Rıza Akpolat - CHP - Millet İttifakı

Beykoz: Murat Aydın - AK Parti - Cumhur İttifakı

Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık - CHP - Millet İttifakı

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız - AK Parti - Cumhur İttifakı

Büyükçekmece: Hasan Akgün - CHP - Millet İttifakı

Çatalca: Mesut Üner - AK Parti - Cumhur İttifakı

Çekmeköy: Ahmet Poyraz - AK Parti - Cumhur İttifakı

Esenler: Mehmet Tevfik Göksu - AK Parti - Cumhur İttifakı

Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt - CHP - Millet İttifakı

Eyüpsultan: Deniz Köken - AK Parti - Cumhur İttifakı

Fatih: Ergün Turan - AK Parti - Cumhur İttifakı

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta - AK Parti - Cumhur İttifakı

Güngören: Bünyamin Demir - AK Parti - Cumhur İttifakı

Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı - CHP

Kağıthane: Mevlüt Öztekin - AK Parti - Cumhur İttifakı

Kartal: Gökhan Yüksel - CHP - Millet İttifakı

Küçükçekmece: Kemal Çebi - CHP - Millet İttifakı

Maltepe: Ali Kılıç - CHP - Millet İttifakı

Pendik: Ahmet Cin - AK Parti - Cumhur İttifakı

Sancaktepe: Şeyma Döğücü - AK Parti - Cumhur İttifakı

Sarıyer: Şükrü Genç - CHP - Millet İttifakı

Şile: İlhan Ocaklı - AK Parti - Cumhur İttifakı

Silivri: Volkan Yılmaz - MHP - Cumhur İttifakı

Şişli: Muammer Keskin - CHP - Millet İttifakı

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin - AK Parti - Cumhur İttifakı

Sultangazi: Abdurrahman Dursun - AK Parti - Cumhur İttifakı

Tuzla: Şadi Yazıcı - AK Parti - Cumhur İttifakı

Ümraniye: İsmet Yıldırım - AK Parti - Cumhur İttifakı

Üsküdar: Hilmi Türkmen - AK Parti - Cumhur İttifakı

Zeytinburnu: Ömer Arısoy - AK Parti - Cumhur İttifakı (İLKHA)

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55