• BIST 105.201
  • Altın 146,875
  • Dolar 3,4732
  • Euro 4,1693
  • İstanbul 33 °C
  • Ankara 30 °C
  • İzmir 34 °C
  • Antalya 31 °C

İslam Şiddet Önerir mi?

Sidar Demir

Birileri ısrarla İslam’la şiddet ve terörü bağlaşık göstermeye çalışmaktadır. Zira medeniyetler çatışmasında; İslam’ın kaybetmesinin temel yolu buradan geçmektedir. Birilerine göre ve buradan hareketle hem, Müslümanlar terörist, İslam terör üretim merkezi, yok edilmeli mesajı verilmek istenmekte. Bunun için malzeme bulmak kolay, zira yeryüzü Müslümanlarının çoğu travmatik davranmakta, sağlıklı düşünememektedirler. Biz bu filmi İkiz kuleler ve diğer olaylarda da gördük, İkiz kuleleri birileri vurdu. Afganistan, Irak işgal edildi. Global sermaye planlarının önünde en büyük engel olarak İslam’ı görmekte plan üstüne plan oyun üstüne oyun kurmaktadır. Orta doğuyu şiddet bataklığına çevirenler uzun vadede bu gayretlerinin  bedelini ağır şekilde ödeyeceklerdir. Ortadoğu’da, Irak’ta, Suriye’de, şiddet sarmalında yetişenler, bir gün bu ateşi yakanların evini de tutuşturacaklardır.

 

Kuran şiddeti öneren bir kitap mıdır, İslam selam, barış kökünden gelen bir din olarak şiddete bakış açısı ne olabilir? Yeryüzünün İslam eksenli bir şiddet sarmalına sürüklenirken Kur’an’ın bu konuya bakış açısı ne olmalıdır? Bu sorunun temeli nedir nereden kaynaklanmaktadır? Bu durum kaynağı Kur’an olmayan her düşünce insanları dalalete, karmaşaya kaosa sürükleyecektir. Hurafelerden ve sanal bilgilerden oluşan din anlayışı ile kendinize canavar bir din üretip canavarlaşabilirsiniz ve bunun adına da İslam adını verebilirsiniz.

 

İslam da savunma ne zaman gerçekleşiyor?

Bilgisel güç anlamında yetkin bir din olan İslam anlayışı neden şiddete başvursun ki; şiddet kaynağı itibari ile (savunma hariç ) yetersizlik ve çaresizlik barındıran bir durumdur. Haklı ve düşünsel anlamda güçlü olanın şiddete ihtiyacı yoktur. Bizatihi şiddet hak ve güç kaybına neden olacaktır. Yeryüzüne adalet ve sükunet öneren bir dinin şiddetin kaynağı olması algılanamaz ve açıklanamaz bir durumdur… Zira yeryüzündeki kaos karmaşa şiddet İslam’ın düzeltmeye uğraştığı ve en çok rahatsız olduğu bir durumdur.

 

Fitnenin büyük bir zulüm olduğu toplumsal ve insan yaşamını güçleştiren bir yaklaşım olduğu açıktır. Fitnenin sonucu kuralsız haksız gerekçesiz bir savaş hatta zulüm olmaktadır. Terör dediğimiz olay bizatihi budur. Zira terör bütün gerekçeleri silerek yalnız kendi haklılığını ve kendi kurallarını koyar. Buna dini kılıf giydirmek en büyük zulüm olacaktır. PEKİ ŞU SORUYU SORALIM ALLAH-U EKBER diyerek insanları kör bıçakla kesenlerin Kur’an’dan tek bir gerekçe bulabilirler mi ??

Bu katil zevat onlarca dini ?? gerekçe bulmuşlardır ama bu gerekçe Kuran dinin değil HURAFE DİNİN gerekçeleri olacaktır.

İslam şiddet değil barış ve hoş görüyü önermektedir.

İslam savaşı bir argüman olarak kullanacak kadar gerekçesiz, yetersiz ve aciz bir din değildir. Bilakis İslam yeryüzünde sükuneti barışı ve adaleti öneren bir dindir. Zira temel ilkeleri bunları geliştirmek için vaaz edilmiştir. İslam tekrar barış ve esenlik dinidir.

Bağışlama ve sabra yönelik tutumlar önemlidir

 

İslamla şiddet asla bağdaşmayan kavramlardır. İslam, selamet barış ve huzur dinidir. Temel sorun neyin İslam olup olmadığıdır. Yeryüzünü kendilerine göre bir sömürge gettosu haline getirmek isteyenler, Yeryüzünü Şirketler ve örgütler üzerinden dizayn edip kolonileştirmek istemektedirler. Bu durum sonucunda anamolik hareketler doğmaktadır. Bir bölgeyi yakıp enkazı ucuza almak isteyenler ateşin evlerine geldiğini görmelidirler. Yeryüzünün en dinamik süreci olan İSLAMI terörize ederseniz altından kalkamayacağınız bir canavar üretirsiniz ve bu ateş yeryüzünü yakar ve kimsede bu ateşi söndüremez

İSLAM yeryüzünde adalet, eşitlik,  barış, rahmet, bereket, esenlik öneren ve  yeryüzünün, yani insanlığın son umududur. Ancak doymak bilmez ve sınırsız sorumsuz kapitalizm İslamı iğdiş ederek deforme  etmek istemektedir ve onu şiddete eşdeğer göstermeye çalışmaktadır. Akla hayale gelmedik, planlar, desiseler, organizasyonlar planlamaktadırlar. OLAYI ARKASI ÇOKCA  KARANLIK GÖRÜNMEKTEDİR ??? yine de; İslam, selam, barış, adalet dinidir. Yeryüzünü diriltmek ve barışı adaleti kurmak halife/kalfa/inşa eden onaran olarak  bu tuzağa düşmeyecektir, düşmemelidir de.

 

YENİDEN BULUŞMAK DİLEĞİYLE…

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55