,
 • BIST 2.009,17
 • Altın 781.56204
 • Dolar 13.6479
 • Euro 15.197
 • İstanbul 1 °C
 • Ankara -5 °C
 • İzmir 3 °C
 • Antalya 1 °C

Halkın birlikteliği darbeyi yıktı!

Veysi DEMİR

Tükürün milleti alçakça vuran darbelere!

Tükürün onlara alkış tutan kahpelere! -Akif-

15 Temmuz akşamı ülkemizin ve halkımızın geleceğine ipotek koymak isteyen hain güçlerin darbe girişimine şahid olduk. Darbeci güçlerin o gece yaptıkları zalimlikler ALLAH(CC) korusun eğer başarılı olsaydılar bir bütün olarak halkın başına neler getireceklerinin ipuçlarını veriyordu. Çok şükür ki; Necip Milletimiz, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla ve diğer kavim ve unsurlarıyla aynı zamanda tarikatlar, cemaatler, STK ve siyasi partileri ile tarihe örnek olacak bir şekilde top yekun darbe girişimine karşı vakarlı ve onurlu örnek bir duruş sergileyerek darbeyi püskürttü.

Cumhurbaşkanı ve iktidar ile birlikte halklarımızın Dünya halklarına örnek olacak bu cesur tavır ve duruşu çok anlamlıdır. Dostlara güven, düşmana korku veren bu tavrı tebrik ediyor ve devamını diliyorum.

Tüm Türkiye’de direniş ve diriliş meydanları diye adlandırılan meydanlarda ilk geceden beri direnen ve meydanı terk etmeyen halkımızın bu birlikteliği, bu muhabbeti ve bu direnişi dünyaya örnek olacak niteliktedir.

Coğrafyamız tarih boyunca nice ihanetlere şahidlik etti ancak hiçbir zaman hem halka, hem devlete, hem dine karşı, kendini emperyalistlere satmış uşak ruhlu böyle bir ihanetle karşılaşmamıştık. ALLAH’ın yardımı ve Müminlere verdiği ferasetle bu darbe geri püskürtüldü.

İlk günden beri burada farklı parti ve STK’lardan oluşan halk kitlesinin içinde bulunduğu birlik, kardeşlik, muhabbet ve sevgiyi her daim koruyalım. Bu birliktelik ve muhabbeti farklı şekillerde bozmak isteyenler olabilir ve olacaktır. Sakın ha bu kardeşliği ve birlikteliği bozmayalım. Bunlar bazen hakaret ve tehdit dolu açıklamalar ile bazen de şeytanın sağdan yaklaşması şeklinde sureti Haktan görünerek, Müslüman halkımızı birbirine düşürmek isteyebilirler. Bu oyunlara karşı duyarlı ve uyanık olalım. Bu kardeşlik ve birlikteliğimizi bozacak davranışlardan uzak duralım.

Darbe girişiminde bulunup halka ve kurumlara tank, uçak ve helikopterle zalimane bir şekilde ateş edip ezmeye çalışan darbeci alçaklar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bunlara karşı müsamaha ve merhamet gösterilemez. Bu bağlamda paralel tehlikeye karşın bütün kurumlarda başlayan faaliyeti, AK Parti ivedilikle kendi için de yaparak, gerekli temizliği yapmalıdır. Aksi halde sadece kurumlarda yapılan temizlik bir fayda vermeyecektir.

Ancak değerli dostlar! Bunu yaparken çok önemli bir noktaya dikkat etmemiz lazım. Bunu yaparken,  geçmişte 28 Şubatta yaşandığı gibi bir 'sürek avına' dönüşmemelidir. Bizler ve idarecilerimiz Müslümanlar olarak adalet ve hakkaniyet ile hareket etmek zorundayız. “Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.” -Maide Suresi: 8-

1400 yıl önce “Adalet mülkün temelidir” diye buyuran Hz.Ömer (R.A.) Efendimizin bu sözünü ölçü almalıyız. Adalet duygumuza halel gelirse ALLAH korusun mevcudatın dengesi bozulur. ALLAH muhafaza adaletten uzaklaşırsak verdiğimiz mücadele ve direnişimizin boşa gitme tehlikesi olacaktır. Bizler adaletle hareket eden adaleti ayakta tutanlardan olalım inşallah.

Allah’ım! İzzetine sahip çıkmak için tanklara meydan okuyan bu millete zeval verme! Asırlar boyunca mazlumların umudu olmuş, mağdurların yanında yer almış, muhacirlere kucak açmış bu milletin üzerinden rahmet ve nusretini eksik etme!

Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere, topraklarımıza fesat tohumları ekmeye çalışanlara fırsat verme!

Dinimizin, ülkemizin ve milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici düşmanlardan bizleri halas eyle!

Biz sırtımızı sana dayadık, sana güvendik, gücümüzü sana olan imanımızdan aldık, yıkılmamıza ve dağılmamıza izin verme Allah’ım!

Zalimlerin zulmüne rağmen bizi adaletten ve merhametten ayırma Allah’ım! Kötülerin kötülüklerine rağmen bizi iyilikten ayırma!

Allah’ım! İntikam hırsıyla adaletten şaşan, öfkesine kurban olup hakkaniyetten uzaklaşan, mağrur olup haddi aşan kullarından olmaktan sana sığınırız. Sen, milletimizin bu soylu direnişini bir adalet ve hakkaniyet direnişi olarak muzaffer eyle! 

Selam ve dua ile...

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55