• BIST 78.333
 • Altın 126,723
 • Dolar 3,1069
 • Euro 3,3962
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 20 °C
 • Antalya 27 °C

Ermeni Meselesi!

Hakkı Söyler

         Tarihi olayları araştırarak 1915 olaylarını yazmayacağım. Ben tarihçi değilim. Bu olay tarih ile de çözülecek gibi değildir. Mesele gerçeği ortaya çıkarmak değildir. Bu yalanlarla kendi gerçeklerini gizlemektir. Mesele soykırım olaylarını araştırmak olsaydı, günümüzden başlanarak geriye doğru gidilirdi. Bu son 60 yıldaki olaylar taraflı- tarafsız herkes tarafından biliniyor. Basın her şeyi ortaya çıkarıyor. Bu konuya girmeden önce bir konuya değinmek istiyorum.

         İstisnasız bütün işgalci güçler bir yeri ele geçirmek istedikleri zaman o yerde bulunan dindaşlarına ve fikirdaşlarına yanaşırlar. Bu yerli insanlarda hemen onlara yardımcı olurlar. Kendi gençlerini silahlandırıp halkın üzerine saldırtırlar. Bu dünyanın her yerinde olan bir gerçektir.

         Sömürgeci güçler, Suriye’ye girdikleri zaman kendilerine yakın olan örgütleri silahlandırdılar ve halkın üzerine saldırttılar. Suriye halkını muhalifimdir diye öldürdüler. Bütün örgütler öldürme ve sürgün etme konusunda üzerine düşeni yapmaktan geri durmadı. Rejim güçleri de üzerine düşeni yaptı. AB, ABD ve Rusya kendilerine en iyi hizmeti verecek olan PYD’ yi silahlandırdılar. Kendilerine bağlı yol gösterici ve halkı yok eden bir güç oluşturdular. Suriye de bulunan bütün Hıristiyan, Ermeni, sosyalist ve Yahudiler bu sömürgeci güçlerin safında savaştılar. Öldürülen insanların sayısı yüz binlerle ifade ediliyor ama gerçek hiçbir zaman belli olmaz. Bu soykırımcılar bir ülkeyi yok ettiler.  

         ABD işgalci güçleri Irak’a saldırdıkları zaman yerli Ermeni, Hıristiyan, Yahudi ve kendilerine yakın fikirde ki bütün hareketleri safına çekti. Bunların yardımı ile Irak devletini işgal etti. Burada bulunan milisler işgalci askerlere rehberlik ettiler. Afganistan’da da durum aynı oldu. Irak ve Afganistan halkından milyonlarca insan soykırıma uğradı.

         Bosna- Hersek halkı yerli yol gösterici Sırpların yardımı ile Sırbistan’ın işgaline ve soykırımına uğradı. Yüz binlerce insan öldürüldü. İtalyanların ve Fransızların, Afrika ülkelerinde uyguladığı soykırım tarihe bile sığamayacak bir vahşettedir. Birçok ülkeyi yok ettiler.

         İngiltere devleti sömürgeci ve soykırımcı olarak tarihe geçmiş bir devlettir. Saldırmadığı ve işgal etmediği devlet çok azdır.

         ABD’ nin kanlı eli son iki yüzyılda öldürülen bütün mazlumların kanındadır. Kızılderili soykırımı mı desek, 1. Ve 2. Dünya savaşı mı desek, Vietnam savaşımı desek, Ortadoğu savaşımı mı desek bilmiyorum ki.!!!!. darbe yaptırdığı onlarca devlet mi desek. CIA vasıtasıyla öldürttüğü sayısız insan mı desek. Bunların soykırımları kitaplara sığmayacak kadar çoktur.

          Gariban Almanya! Tertemiz tarihi ile karşımızda duran Almanya! Soykırım denilince akla ilk gelen ülkelerin başında gelen Almanya, bugün kalkmış başka devletlerin soykırımını sorguluyor. 1. Ve 2. Dünya savaşını çıkaran devlet, milyonlarca insanı soykırıma tabi tutan devlet, sanık sandalyesinde olması gereken devlet Hakim olmuş. Yani hayvanların katili olan aslan ormanın yargıcı ve hakimi olmuş. İstediği hayvanı yanına çağırıp yiyecek. Ama buna rağmen başkalarını suçlayacak.

          Osmanlı devletini yıkmak için birleşen bütün devletler yerli işbirlikçilerinin yardımı ile Osmanlı devletine saldırdılar. Ruslar, Erzurum tarafından girip Bitlis'in delikli taş denilen bölgesine kadar geldiler. Yerli olan Ermenilerin rehberliğinde Müslümanları öldürdüler ve topraklarını işgal ettiler. Ermeniler bütün güçleri ile halka saldırdılar. Daha önceden komşu oldukları ve yardımlarına muhtaç oldukları bu insanlardan on binlerce öldürdüler.

           Anteb’i, Maraşı, Urfa’yı , Adana’yı, Ege’yi işgal eden devletlerin yardımına koşan yerli Ermeni, Hıristiyan ve dinsizler değil miydi? Şu anda bile yaşlı olan insanların babalarından, dede ve ninelerinden dinledikleri Ermenilerin halka ve kendilerine yapmış oldukları zulüm hikayeleri doludur. Bunlar işgalci güçlerle işbirliği yaparak yerli halkı öldürdüler.

        Bu sömürgeci ülkeler, günümüzde de aynı taktiği uyguluyorlar. Bölgemizdeki bütün Ermeni ve Yezidileri silahlandırıp Müslüman halkın üzerine saldırtmadılar mı? Halk bunların zulmüne karşı kendini savununca vahşi ve katil olarak gösterilmedi mi? Oyun aynı oyun. Fazla uzağa bakmaya gerek yoktur. Her şey yanı başımızda. Soykırımcı, nice ülkeleri işgal edenler mi? Yoksa kendini savunanlar mı?

 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0850 404 20 26 - 0 532 658 98 55