• BIST 78.739
 • Altın 127,036
 • Dolar 3,1105
 • Euro 3,3880
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 10 °C
 • İzmir 18 °C
 • Antalya 19 °C

Darbe Üzerine!

Hakkı Söyler

        Asıl darbe peşinde koşan ABD ve taraftarları, kendilerine bağlı piyonları sahaya sürüyorlar. Darbeciler önlerini temizliyorlar. Şeytani hilelerin peşinde koşan güçler plan yaparlar. Şeytani güçlerin planlarına karşı daima uyanık olmak gerekir. " Onlar tuzak kuruyorlar. Allah'ta plan yapar. Allah plan kuranların en hayırlısıdır."

       Darbeci devletler, devletlerin veya örgütlerin içine yerleştirdikleri adamlarının önünü açmak için üst kademedeki yetkilileri ya tutuklarlar ya da öldürürler.
      Kendi adamları yetkili oluncaya kadar, bu işlere devam ederler. Onların birkaç grubu vardır. Sen bir grubu temizlerken ya da onlar bilinçli bir şekilde sana temizletirken asıl merkeze koymak istedikleri adamlarına yer açıyorlar. Bir aile beğendikleri bir kızı gelin almak isterler. Ama kızdan büyük ablası vardır. Hem çirkin hem de geçimsizdir. İşe yaramayan bir genci talipli olarak öndeki kıza gönderirler. Kız aradan çıkınca amaçlarına ulaşırlar.  
       FETO’yu yem olarak kullanmış olabilirler. Bu vesile ile inançlı olan bütün yetkilileri ve İslamı cemaatleri gözden düşürürler. Kendi adamlarını vatan kurtaran konuma getirirler. Belki de asıl darbeyi yapacak olanlar şu anda öne çıkarılanlardır.
      Darbenin ilk saatlerinde sessiz kalan birçok yetkili komutan şu anda kahramanlıklarını anlatıyorlar. Bizde saf saf inanıyoruz. Cumhurbaşkanı halkı sokaklara davet etmeden önce bunlardan ses çıkmıyordu. Birçoğu işini rengini bekliyorlardı.

  "(Savaştan) geri kalanlar, ganimetlerin (bulunduğu yere) onları almak için gittiğiniz zaman: “Bizi bırakın (bize izin verin), size tâbî olalım.” diyecekler. (Onlar) Allah’ın kelâmını değiştirmek istiyorlar. (Onlara) de ki: “Siz asla bize tâbî olamazsınız. Allahû Tealâ daha önce böyle buyurdu.” O zaman (onlar da): “Hayır, siz bize haset ediyorsunuz (bizi kıskanıyorsunuz).” diyecekler. Hayır, onlar pek azı hariç, fıkıh (idrak) edemiyorlar (anlayamıyorlar)"  -Fetih Suresi:15-

             Darbecilerin galip gelmesini isteyen kesimler, artık darbeye karşı mitingler yapmaya başlıyorlar. Niye? Ganimetten nasiplenmek için.

              Samimi olanlar ilk andan itibaren hiçbir şüphe ve tereddüt duymadan ve küçük hesapların peşinde koşmadan öne atıldılar. Canlarını verdiler. İşlerin uzağında bekleyenler sonucun ters döndüğünü görünce hemen öne atılıyorlar ve kahramanlıklarını anlatıyorlar. Başkalarının başarılarını üstleniyorlar. Şahitleri de onlarla beraber saklananlardır. Bu durum maalesef bütün yapılarda vardır. İmam Ali gibi kahramanlar zafer kazandılar. Sonradan gelenler onları bertaraf ettiler.

               Bu arada hükümetin başarısını hazmedemeyen bazı yetkililer, halkın birliğini bozmak için çalışıyorlar.  Yaptıkları bazı icraatlarını şöyle sıralayabiliriz.

       Bu başarı Türkiye de yaşayan bütün insanların ortak başarısıdır. ( bazı zihniyetler destek vermedi. Onları herkes biliyor.) belli bir ırkın, zümrenin değildir. Herkes ortaktır. Ama bazı yetkililer bu başarıyı Türk ırkına mal ettiriyorlar. Diğer ırklar küsüp meydanlardan ayrılsın diye. Kusura bakmasınlar meydana çıkan Kürtler, Araplar, Zazalar bu memleketin vatandaşıdırlar. Ve onları meydanlardan uzaklaştırmak isteyen hainlerin oyunlarına gelmeyecekler.
      Bazı yetkililer de Tevhid bayrağının meydanlara çıkarılmasını engellemeye çalışıyorlar. Hatta ilk günden beri bayrak ve flamaları ile meydanlarda olan bazı partilerin bayraklarına tavır koymaya çalışıyorlar. Yetkilerini kötü nokta da kullanmaya çalışan yetkililerin tek bir amacı vardır. Halkın birliğini bozmak.

Hakan Fidan gibi yetenekli ve liderine bağlı bir yöneticiyi, gözden düşürmeye çalışanlara da fırsat vermemek lazım. Herkes Cumhurbaşkanı gibi yetenekli olsaydı, o zaman çok sayıda lider olurdu. Liderler zor zamanlarda insiyatif alırlar ve zaferi kazandırırlar. Hakan Fidan gibiler, az bulunacak güvenilir tiplerdir. Bir hata yüzünden harcanmamalıdır.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 404 20 26 - 0 532 658 98 55