• BIST 106.886
 • Altın 172,653
 • Dolar 4,0740
 • Euro 4,9197
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 23 °C
 • İzmir 23 °C
 • Antalya 25 °C

"Birbirimizi sevmek zorundayız"

"Birbirimizi sevmek zorundayız"
Peygamber Sevdalıları Platformunun organize ettiği "Kutlu Doğum Etkinliği" Türkiye'nin birçok farklı noktalarında büyük bir coşkuya sahne oldu.

Çanakkale'de birlik olduk fetihler kazandık galerisi resim 10

İSTANBUL BAKIRKÖY

Peygamber Sevdalıları Platformu Marmara Koordinatörlüğü tarafından İstanbul Bakırköy miting alanında düzenlene Kutlu Doğum etkinliği büyük bir coşkuya sahne oldu.

Etkinlikte bir konuşma yapan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Müslümanlar olarak Peygamber Efendimize karşı birçok görevimizin var olduğunu söyledi. Bu görevlerin başında O'na iman etmek, sevmek ve itaat etmek geldiğini belirten Göktaş,  "Ancak bir görevimiz daha var o da; ‘ey iman edenler Allah’ın yardımcıları olunuz. Hani Meryem oğlu İsa havarilere; 'Kimdir benim Allah yolundaki yardımcılarım' diye sormuştu. İşte bu ayette de belirtildiği gibi Müslüman olmak sadece onu sevmek ve itaat etmek değil onun davasına yardımcı olmaktır. Allah bunu birçok ayette hatırlatıyor. İşte Akabe Biatı'nın aslı da budur. Akabe Biatı'nda birçok madde vardır, ancak buradaki asıl madde neydi biliyor musunuz? Akabede ‘Ey Allah’ın Resulü bizler senin davana sahip çıkacağız. Eğer Kureyş sana zulmederse sana sahip çıkacağız, bedeli ne ise ödeyeceğiz’ demişlerdi. İşte bu çok önemli bir olaydır. Yani asıl görevimiz Allah Resulü’nün davasına sahip çıkmaktır. Muhterem kardeşlerim Ali İmran suresinde Allah bize Peygamberi destekleme görevini bir daha hatırlatıyor. Bizim görevimiz, Peygamberin davasına omuz vermektir. Hele biz, ahir zaman ümmeti olarak Peygambersiz bir dönemde onun davasına omuz vermek gibi önemli bir sorumluluk altındayız. Bizler şu anda yeryüzünde sadece iman eden bir ümmet değil, onun olmadığı dünyada onun davasına güç veren destek veren bir ümmetiz ve bununla da yükümlüyüz. Bilelim ki bu görevi peygamber sevdalılarının seçtiği konu olan ‘Vahdet ve Kardeşlik’ halinde yerine getirebiliriz.” dedi.

Çanakkale'de birlik olduk fetihler kazandık galerisi resim 4

"Birbirimizi sevmek zorundayız"

İslam ümmetinin, tefrikaları bir tarafa bırakmaları gerektiğini vurgulayan Göktaş Hoca; “Birbirimizi sevmedikçe perişan olacağız, paramparça olacağız, kafirlerin oyuncağı olacağız. Birbirimizi sevmediğimiz sürece Ege’de boğulacağız, Suriye’de Irak'ta bombalanacağız. Onun için gelin Allah rızası için birbirimizi sevelim. Birbirimizi sevmememizin sebeplerinden birincisi dünyayı sevmemizdir. Dünya muhabbeti bütün hataların başıdır. Yine bizi birbirimize sevdirmeyen belaların başında kavmiyetçilik, ırkçılık gelmektedir. İblisin bu tuzağı bugün yine işliyor. Bugün insanlık ırkçılık yüzünden cayır cayır yanıp tutuşmaktadır. Size yalvarıyorum özellikle sizin kavminizden olamayan, akrabanız olmayan Müslümanları sevin. Bunun imtihanını verdiğimiz zaman halifeliği de ayağa kaldıracağız. Aksi halde bugün içinde bulunduğumuz durum devam edip gidecektir. Bizi birbirimizle kucaklaştırmayan bir başka hastalık da taassup, dar görüşlülük yani mezhepçiliktir. Bizi birleştirecek olan ancak Muhammedi sevdadır. Geliniz bu Peygamber sevdasını yeşertelim, Efendimizin etrafında buluşalım. Bizi birleştirecek olan vahdet buradadır. Sevgide buradadır. Kurtuluş da buradadır.” dedi.

batmanda-muhtesem-kutlu-dogum-etkinligi--003.jpg

BATMAN'DA 'KUTLU DOĞUM' ETKİNLİĞİNE ONBİNLER'İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Batman'da düzenlemiş olduğu “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz.Muhammed (sav)” temalı Muhteşem 'Kutlu Doğum' etkinliği büyük bir katılım ve yaşanan büyük coşku ile gerçekleştirildi.

Okunan ilahi ve marşlar eşliğinde getirilen tekbirler ve okunan salavatlarla programda heyecan doruğu çıktı.

Sık sık tekbirlerle kesilen programda sanatçı Özcan Atsat, Mustafa Altuntop, Derviş Madsor, Rehber İlahi Grubu ve Peygamber Sevdalıları Platformu Kız ve erkek çocuk ilahi grubunun okuduğu ilahilerle büyük bir coşku yaşandı

Batman'da Muhteşem 'Kutlu Doğum' Etkinliği galerisi resim 13

On binlerce Peygamber aşığı katıldı

"Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz.Muhammed (SAV)" temasıyla düzenlenen programa, sıcağa rağmen on binlerce Peygamber aşığı katıldı. Etkinlik alanına toplanan halk, fahr-i kâinata duydukları özlemi sıcağın altında bir kez daha dile getirdi. Efendimize olan özlemin doruğa çıktığı Mevlit alanında oluşan manevi atmosfer, iliklere kadar hissedildi.

batmanda-muhtesem-kutlu-dogum-etkinligi--002.jpg

Bu coğrafyanın tarihi İslam tarihidir

Son olarak söz alan Doğruhaber Gazetesi Yazarlarından Sait Şahin, Batının yüzyıllardır askeri operasyonlar, siyasi, kültürel operasyonlar yaptığını söyledi.

Sait Şahin, Peygamber Sevdalıları Platformu’nun bu seneki kutlu doğum etkinliklerinin temasının kardeşlik ve vahdet olduğunu belirterek, “Kardeşlik ve vahdet İslam ümmetinin bugün en çok muhtaç olduğu konular. Çünkü İslam ümmeti bugün kendi içinde çatışmalar, düşmanlıklar yaşıyor ve bu düşmanlıkta Müslüman birbirlerini katlediyor, gözyaşı döküyor, acı yaşıyor. İslam coğrafyası bugün yıkımın yaşandığı, işgallerin, iç çatışmaların, iç düşmanlıkların yaşandığı bir toprak parçasına dönüşmüş. O yüzden Kardeşlik diyoruz. Bu coğrafyanın insanlarına birlik kazandıracak İslam’dır, imandır. Yani Resulullah’ın davasıdır.” dedi.

1400 yıl öncesine gitmenin gerektiğini ifade eden Şahin şöyle devam etti: "Resulullah’ın geldiği zamana gitmek lazımdır. O döneme gidersek ne dediğimiz anlaşılır. O gelmeden önce babalar kızlarını diri diri gömecek kadar zalimleşmişlerdi. Güçlünün zayıfı ezdiği, faizin toplumun belini büktüğü bir dönem. Kureyş kabilelerinin yıllarca Ficar savaşlarında birbirini öldürdüğü yıllar. Aynı dedenin torunları, aynı nesepten gelen kabileler birbirlerini Ficar savaşlarında yıllarca katlettiler.”

birbirimizi-sevmek-zorundayiz.jpg

Kayseri Kurşunlu otoparkında, 'Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed' temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Binlerin katılımıyla gerçekleşen etkinliği siyasi parti ve STK temsilcileri, kanaat önderleri, basın mensupları kendilerine ayrılan bölümden izledi.

Hunat Camisi İmam Hatibi Abdullah İslam'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, Özlem Ajans sanatçılarından Muhammed Nur ve Ebuzer Bayram tarafından mevlit okundu ve ilahiler seslendirildi.

Okunan Mevlit'in ardından Umut Çocuk İlahi grubu “Önderimiz Peygamber” adlı ilahiyi seslendirdi. İlahilere katılımcılar da ellerindeki tevhid bayraklarını sallayarak  büyük bir coşkuyla eşlik etti.

Etkinlikte konuşma yapan Miraç Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Altunöz, Peygamberlerin yeryüzüne gönderilme sebebinin hikâye olsunlar, unutulsunlar, mezarları ziyaret edilsinler diye değil, Allah peygamberlerini insanlara rehber olsunlar diye gönderdiğini söyledi.

Altunöz, “Hiçbir peygamber hikâye olsunlar diye gönderilmedi. Hiçbir peygamber unutulsunlar diye sadece mezarları ziyaret edilsinler diye gönderilmedi. Allah peygamberlerini insanlara rehber olsun diye gönderdi. Allah Muhammed (sav)’i kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini öğretsin diye gönderdi. Küfrün egemen olduğu topraklarda, günahın egemen olduğu topraklarda şirkin egemen olduğu topraklarda ben Müslümanım diyen erkeklerin iş, aş, eş peşinde koşsunlar diye göndermedi. Ben Müslümanım diyen kadınlar. Ben Müslümanım diyen erkekler sizin önceliğiniz var. Sizin yeryüzüne gönderilme sebebiniz nedir? Sizin yeryüzüne gönderilme sebebiniz; yeryüzünü yaşanılır hale getirmek için gönderilmediniz mi?

“Babalar size sesleniyorum çocuklarınızın isimlerinin Muhammed diye seviniyorsanız. Adı Ali, Hasan, Hüseyin diye sesleniyorsanız siz Muhammedî bir direnişe sahip olmak zorundasınız, Hüseyin gibi ayağa kalkmak zorundasınız ve Ali gibi direnmek zorundasınız." diyen Altunöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

Günaha karşı şirke karşı isyana karşı tağutlara karşı haramlara karşı dik durmak zorundasınız. Biz ey Müslümanlar yeryüzüne sadece yatak odası, mutfak ve lavabo arasında gidip gelmek için gönderilmedik. Eğer hayatınız bu üçken içerisinde gidip geliyor ise zarardasınız ziyandasınızdır. Şirkin olduğu bir zamanda peygamberin torunu olmuş mudur? Hayır, olmamıştır olamamıştır. Peygamberler her zaman küfür ile aralarına mesafe koymuşlardır. Bütün peygamberler günah topluluğunu, sevap toplumuna döndürmek için gelmişlerdir. Hiç bir peygamber sadece; 'sakal bırak, cübbe giy, camiye git…' yani ruhban hayatı yaşamamıştır. Peygamberler her ortamı İslamileştirmek için gelmişlerdir. O zaman bu çağın Müslümanları haramın gölgesinde yaşayan Müslümanlar, iffetsizliğin arasında yaşayan Müslümanlar, zulmün altında yaşayan Müslümanlar çağı değiştirme adına bir projeniz var mı? O zaman Irak'ta Müslümanlara zulüm ediliyorsa, tertemiz anneler kirletiliyorsa, Suriye’nin tertemiz kızları tecavüze uğruyorsa Doğu Türkistan’ın insanları zulme maruz kalıyorsa ey rahatı bozulmayan Müslüman imanınızı yoklayın.  Kutlu doğum etkinlikleri Hz. Muhammedî anlamaktır. Kutlu doğum Ebubekir’i, Ömer’i ve Osman’ı anlamaktır. Kutlu doğum mazlumun yanında olmaktır, kutlu doğum zalimlere hayır demektir."


(HÜR24, İLKHA)

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55