• BIST 79.431
 • Altın 126,432
 • Dolar 3,0980
 • Euro 3,3824
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 18 °C
 • Antalya 23 °C

Ben Atatürk! Herkes Tanzanyalı Olacak!

Sait Seyitoğlu

Bismillah Tekrardan merhaba…

1299 da Osman Gazi tarafından temeli atılan Osmanlı İmparatorluğu Doğu Avrupa, Güney Batı Asya, Kuzey Afrika ve Atlas Okyanusuna kadar hâkimiyetini geliştirmiş. Yaklaşık 650 yıllık tarihinde hep dünya dengesinin bir kefesinde ağır basmıştır. Şüphesiz Osmanlı İmparatorluğu başarısını yaşadığı İslami kanun ve kurallara borçludur.

Toplum yapısında Arap, Kürt, Türk, Kafkas, balkan halkları, Ermeni ve Rumları barındırarak, yüz binlerce camii medrese, külliye, köprü, çeşme, baraj ve su kanalları yaparak halka hizmet etmiştir. Medreselerde âlim, filozof, mimar, doktor, lider ve şairler yetiştirerek halkın refah seviyesini yükseltmeye çalışmıştır.

1909 Tarihinde yıllar öncesinde sinsice Osmanlı devletinin kılcal damarlarına kadar sızan (FETÖ gibi) Mustafa Kemal’in de üye olduğu, merkezi Paris’te, üssü Selanik’te olan İttihat ve Terakki hainlerinin 31 Mart kumpasıyla, Yıldız Sarayı’nda bulunan Sultan Abdülhamid’e darbe yaptılar. Bunlar Sultanı Selanik’te bir Yahudi evinde hapis edip, Osmanlı ailesini de Avrupa’ya sürgün ederek, İslam düşmanlarına meze yapmışlardır.

Darbelerini tam oturtmak için, kendilerine tehlike gördükleri dindar halka kumpas yaparak alakası olmadığı, başkasının savaşı olan 1. Dünya Savaşına girdirerek nerdeyse Müslüman halkın sonunu getirtmişlerdir. Yıllar süren savaş sonucundan Müslüman nüfusun yarısı şehit olurken, gayri Müslimler nüfusunu aynen korunması çok manidardır.

Ülkenin her yerini kuşatan düşmanları bertaraf eden, dindar halkın kazandıkları İstiklal zaferlerine sinsice el koyan hain ittihat şebekesi, İsviçre, Almanya ve İtalya’dan kopyaladığı yasalarla, sinsi planını devreye koyarak dindarların kıyımına başladılar. Yahudi şapkasını takmayan yüz binlerce Müslüman idam edildi, camiler at ahırı ve gazinolara çevrildi. Medreseleri kapatarak Kur’an’ı yasaklattılar, onunla eğitim aldıkları bin dörtsüz yıllık Kur’an alfabesini yasaklayarak, yerine Latin alfabesini getirerek, okuma yazma bilmeyen ile doktora yapan kişileri aynı seviyeye getirdiler. Halkın kültürüne darbe yaparak, içki kumar fuhuş ve tüm çirkeflikleri halka empoze etmek için seferber oldular.

Düşünün yarın sabah kalkacaksınız ve size diyecekler ki; herkes Tanzanya’ca konuşacak, Tanzanya’ca yazacak, eğitim alacak, alış veriş hesabını ona göre yapacak ve herkes Tanzanyalılar gibi giyinecektir…

Kısacasını söyleyeyim;  Ben Atatürk! Herkes Tanzanyalı Olacak! Yoksa sizlere yaşam hakkını tanımam! dediler…

Batılı ülkelerle yaptıkları anlaşmalarla halkın yeraltı ve yer üstü kaynaklarını ve geleceğine ipotek koyarak, onları çağdaş köleler olarak İslam düşmanlarının hizmetine sunmuşlar.

Halkın bir daha belini doğrultmaması için kütüphanelerini yakarak, 1931 de İsmet İnönü 650 yıllık Osmanlı arşivini 3 kuruş 10 paraya hurda kâğıt olarak Bulgaristan’a satarak, sadakatli başarılarını onlara ispatlamışlardır.

Halkı öyle dinden uzaklaştırdılar ki; nerdeyse halkta tarih, kültür ve inanç bırakmadılar.

Binlerce yaşanmış olaydan bir örnek vereyim! Günün birinde, imam dini nikâh kıymak için ‘kızım kelimeyi şehadeti getir der’ kız sessizce odayı terk eder, dakikalar sonra mahzun bir şekilde ‘hocam kusura bakmayın çok aradım ancak evimizde kelimeyi şehadet yok, bulamadım der’ ne kadar içler acısı demi?

Evet, o tarihten bugüne uyanan halkı bastırmak için nerdeyse her on yılda bir darbe yaparak, yeniden kendilerini sağlama alarak, Tüm yapılanlar sözde çağdaşlık ilericilik ve medenilik adına halk için(!) yapıyorlardı.

İddia ediyorum dünya tarihinde hiçbir düşman, Müslümanları bu şekilde yok edip aşağılamamıştır. İşin içler acısı olanı nedir biliyor musunuz? Yapılan tüm hinliklerinin ismi Atatürk! Resmi ve büstleri tüm kurumların başköşesinde olmasıdır. Bugüne kadar halkı onunla uyutup onunla kaldırdılar.

15 Temmuz darbe girişimi de, uyanan halka yeni bir darbe balyozu indirmek için bu hain taifenin sağdan yanaşmasından başka bir şey değildir. Selam ve dua ile…

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 404 20 26 - 0 532 658 98 55