• BIST 114.789
 • Altın 324,465
 • Dolar 6,1174
 • Euro 6,6396
 • İstanbul 4 °C
 • Ankara 0 °C
 • İzmir 11 °C
 • Antalya 14 °C

Batman Üniversitesi'nde skandallar bitmiyor! İİF Dekan Yardımcısı görevinden uzaklaştırıldı!

Batman Üniversitesi'nde skandallar bitmiyor! İİF Dekan Yardımcısı görevinden uzaklaştırıldı!
Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Davut Okçu, Rektörün İslami İlimler Fakültesine gönderdiği "öğrencilerin giyim-kuşamı hakkındaki" konulu yazısının basına yansımasından sorumlu tutularak görevinden uzaklaştırıldı.

Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Davut Okçu, Rektörün İslami İlimler Fakültesine gönderdiği "öğrencilerin giyim-kuşamı hakkındaki" yazısının basına yansımasından sorumlu tutularak görevinden uzaklaştırıldı.

Üniversite yönetimi tarafından açılan soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan Okçu, basına sızan belgeden sorumlu tutulup, suçlu ilan edildi.

Üniversite Rektörlüğü tarafından söz konusu yazının geri çekilmesi beklenirken, üniversite yönetimi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Okçu'yu görevinden uzaklaştırdı.

batman-universitesi-skandal-yazi.jpgBatman Üniversitesi Rektörü Vekili Prof. Dr. Gülriz Kozbe’nin imzasını taşıyan ve  Üniversitenin OHAL Koordinasyon Bürosu adına Okçu’nun görevinden uzaklaştırma yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemiz birimleri arasında yapılan yazışmaları öğrencilere, sosyal medyaya ve basına servis ederek öğrencilerin ayaklanmasına, üniversite yönetimine karşı tavır almasına ve eğitim imkânları ellerinden alınıyormuş algısı yaratılmasına sebebiyet verilme suçu kapsamında, hakkınızda yürütülmekte olan soruşturmanın selameti açısından,, 2547 sayılı kanunun 62. Maddesine istinaden, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. Maddesi ‘Görevden uzaklaştırma, Devlet kamu hizmetlerinin gerektirdiği hallerde, görevi başında kalmasında sakınca görülecek Devlet memurları hakkında alınan ihtiyati bir tedbirdir. Görevden uzaklaştırma tedbiri, soruşturmanın herhangi bir safhasında da alınabilir.’ Uyarınca 19/12/2017 tarihinden itibaren görevinizden uzaklaştırılmış bulunmaktasınız.”

Batman Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi Dekanlığına gönderdiği 1 Aralık 2017 tarihli yazısında, "Üniversitemizin Batı Raman Kampüsünde günün değişik saatlerinde ve farklı mekânlarda tamamıyla kapalı, pardösülü, peçeli ve gözlüklü vaziyette, bayan olduğu net olarak anlaşılamayan öğrencilere çok sayıda kişilerin şahit olduğu ve bu durumun endişe ve tedirginliğe yol açtığı; bu tur giyim tarzı için çözümün tespiti ve ilgili mercilerce ve Dekanlığınıza bilgi verilmesi talep edilmiştir. Bahse konu öğrenciler, Dekanlığınıza bağlı bölümlerde öğrenim gören öğrenciler olduğundan, Dekanlığınızca, 'Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği' kapsamında gerekli işlemlerin yapılması hususunda; Gereğini rica ederim." demişti. (İLKHA/HÜR24 Haber) 

 

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 658 98 55