• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 11 °C
 • İzmir 19 °C
 • Antalya 22 °C

Batman Milletvekili Ataullah Hamidi Meclis'te konuştu

Batman Milletvekili Ataullah Hamidi Meclis'te konuştu
Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, TBMM'de 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 10'uncu maddesi üzerinde şahsım adına söz alarak konuştu.

Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, TBMM'de 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 10'uncu maddesi üzerinde şahsım adına söz alarak konuştu.

Hamidi'nin TBMM Genel Kurulunda şahsı adına yaptığı konuşma:

"Sayın Başkan, sayın milletvekilleri; 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 10'uncu maddesi üzerinde şahsım adına söz almış bulunuyorum. Yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; AK PARTİ hükûmetleri döneminde yapılan bütçelere baktığımızda mali disiplinin ve ekonomik istikrarın kökleşmesini temin ettiklerini görmekteyiz. Geride bıraktığımız on üç bütçenin sağladığı kazanımlara yenilerini ekleyecek 2016 yılı merkezî yönetim bütçesini görüşüyoruz.

AK PARTİ hükûmetlerinin efsanevi başarı hikâyesini sürekli kılacak olan bu bütçe, 2023 ve sonraki hedeflere doğru azimli, istikrarlı, sabırlı ve kararlı yürüyüşün bir ifadesidir. Bir yılı aşan ileri bir bakış açısıyla hazırlanan 2016 yılı bütçesi, aynı zamanda tüm mazlumların, masumların ve kimsesizlerin hamisi bir devletin bütçesi mahiyetindedir.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; AK PARTİ hükûmetlerinin bugüne kadar hemen her alanda ortaya koydukları başarı hikâyesi tesadüf değildir. AK PARTİ anlayışında, millet zemininde siyaset yapmak ve milletle beraber yürümek vardır. AK PARTİ'nin ortaya koyduğu her başarının hamurunda iyi niyet ve samimiyet vardır. Milletimizin de iyi niyet ve samimiyet gördüğü AK PARTİ'ye artan bir desteği vardır. Dolayısıyla AK PARTİ gücünü milletten alıyor ve bu güçle de milleti hakkıyla temsil edip talep ve duyarlılıklarına cevap veriyor.

Bütün himmeti ve gayreti milleti için olan ve bütün mesaisini milletin parlak istikbaline ayıran AK PARTİ hükûmetlerine yapılan her türlü beyhude hücumlar milletten dönmüştür.

Ancak şunu da ifade etmek isterim ki yeni Türkiye'nin inşası yolunda; duble yollar, yüksek hızlı trenler, sağlıktaki değişim ve dönüşümler, her ile üniversite ve havaalanları gibi burada saymakla bitiremeyeceğimiz her alanda devrim niteliğindeki hizmetleri yeterli görmüyor, eksik ve noksan kalan tarafları da tespit ediyor ve kabul ediyoruz.

Ancak, en önemli husus, iktidar, muhalefet ve toplumun her kesimiyle birlik ve beraberlik içinde bütün gayretimizi milletimizin yüksek istikbaline hasretmemiz ve bu anlayışla hareket etmemizdir.

İşte, milletimizin refahını daha da yükseltecek olan 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı'nın her bir maddesinin bu anlayışla hazırlandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı'nın 10'uncu maddesi kapsamında ödenek ayrılan KÖYDES; 2005 yılında 79 ilde hayata geçirilen ve merkezi bütçeden finanse edilen entegre bir kırsal altyapı projesidir.

Bu projeyle 2005-2015 döneminde toplamda yaklaşık olarak 9,54 milyar TL ödenek tahsis edilmiştir. 2016 yılında 392 milyon TL ödenek

aktarılması planlanmaktadır. Batman ilimizdeki KÖYDES Projesi'nin on yıllık uygulamalarında 130 milyon TL kaynak tahsis edilmiştir.

Yine 10'uncu madde kapsamında ödenek ayrılan diğer bir proje de Su Kanalizasyon ve Altyapı Projesi olan SUKAP'tır. 2010 yılında başlatılan bu projeyle nüfusu 25 bin ve daha az olan belediyelere yüzde 50 oranında hibe sağlanmaktadır. SUKAP programına 2011-2016 döneminde toplam 3,2 milyar TL ödenek ayrılmıştır. Batman ilimizdeki projelere de 9,8 milyon TL hibe sağlanmıştır.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; "Halka hizmet Hakk'a hizmettir." anlayışıyla bütün vatandaşlarımızı kucaklayan yeni Türkiye yolunda halkımızı yeni hizmetlerle buluşturmak için, barışın ve kardeşliğin yerleşmesi ve kökleşmesi için kararlı ve istikrarlı adımlarla yürümeğe devam edeceğiz.

Bu vesileyle, milletimize ve memleketimize güzel hizmetler yapmış ve ebediyete intikal etmiş olanları rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara da şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum. 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yüce heyetinizi hürmetle selamlıyorum."

Kaynak: HÜR24Haber
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55