• BIST 1.092
 • Altın 462,766
 • Dolar 7,0417
 • Euro 8,3593
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 23 °C
 • Antalya 27 °C

AGD: ​"Siyonizm’e karşı İslam ülkeleri ve mazlumlar birlikte hareket etmeli"

AGD: ​"Siyonizm’e karşı İslam ülkeleri ve mazlumlar birlikte hareket etmeli"
Siyonizm’in yeni kuklası Trump’ın Kudüs’ü işgalcilerin başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacakları söylemlerine tepki gösteren AGD Diyarbakır şubesi, herkesin Kudüs’e sahip çıkması gerektiğini kaydettiler.

​Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ün, işgalci İsrail’in başkenti yapma söylemlerine ilişkin basın açıklaması yaparak, herkesin Kudüs’e sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi, Siyonizm’in yeni kuklası Trump’ın Kudüs’ü işgalcilerin başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacakları söylemleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı, Abdurrahman Ergin, ABD ve Siyonist işgalcilerin kanlı ortaklığı ve işgal planlarının devam ettiği belirterek, Siyonizm’in kuklası Trump ve politika yapıcılarının bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmeleri gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalcilere karşı İslam ülkeleri ve mazlumların birleşmesi gerektiğini belirten Ergin, ABD’nin dünyadaki tüm “terör” olaylarının müsebbibi olduğunu söyledi. Ergin, masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, arkasındaki azmettiricilerin ABD ve Siyonist İsrail olduğuna işaret etti.

İslam ülkelerinin hükümetlerinden, içi boş kınamalar ya da lanet okumalar değil, sahici yaptırımlar beklediklerini söyleyen Ergin, “Siyonizm’in yeni kuklası Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor. Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Aynı ABD’nin Siyonist İşgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun, arkasındaki azmettiriciler ABD ve İsrail’dir. Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz: ABD’nin ipi ile kuyuya inilmez ve Siyonist İsrail ancak güçten anlar. İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur.” dedi.

ABD ve Siyonist işgalcilerin hiçbir zaman İslam ülkelerinin yöneticilerinden kendilerine dost edinmediklerini belirten Ergin, sadece İslam ülkelerinin yöneticilerini kendi çıkarları için kullandıklarını ve vakti geldiğinde ise çöpe attıklarını söyledi.

“Böyle hadsiz ve hukuksuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir”

Ergin, bölgede Amerikan bayrağını görmek istemediğini vurgulayarak, “Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü, Amerikan askeri ve Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri,  ABD ve İsrail’le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. Böyle hadsiz ve hukuksuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir.Her Müslüman’ın Kudüs’e olan bağlılığının ve sadakatinin, hükümetlerin ABD ve İsrail’le olan ilişkilerinden daha kuvvetli olduğunu herkes görecektir.Siyonizmin kuklası Trump ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelidirler. Aksi takdirde en az çelik kadar sağlam ve sert bir öfkenin hedefi olacaklardır.” İfadelerini kullandı.

İslam ülkelerinden, İslam ülkelerinin hükümetlerinden içi boş kınamalar ya da lanet okumalarını istemediklerini vurgulayan Ergin, İslam ülkelerinden sahici yaptırımlar istedikleri belirtti.

“Yaptırımların da öfke selinin de ilk muhatabı Amerika olmalıdır”

Kudüs’ü başkent olarak tanıyacak ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını beyan edenin Amerika olduğunu belirten Ergin, “O zaman yaptırımların da öfke selinin de ilk muhatabı Amerika olmalıdır. Biz Amerika’ya mecbur ya da mahkûm değiliz. Yapmamız gereken tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etmek, İslam Birliğini bir an evvel kurmak, D-8’i aslına ve amacına uygun olarak canlandırmak, Avrupa Birliği kapısında beklemekten vazgeçmek, bölge başkentleriyle ve bölgenin Müslüman halklarıyla kucaklaşmak ve bu coğrafyanın Müslüman ya da gayrimüslim tüm unsurlarıyla adil bir birliktelik kurmaktır. Kimse kendi teslimiyetine bahaneler bulmasın, bundan sonra bulamaz da. Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Siyonist İsrail, Tel Aviv’de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır: Amerika mutlaka evine geri dönecektir, İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır.Bunlar hamaset değildir. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hür 24 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 658 98 55